Je v poriadku krvácanie, keď som užila naraz dve antikoncepčné tabletky?

Zodpovedané
25. feb 2022

Dobrý deň,

už 4. mesiac užívam antikoncepciu Zoely a asi 10. deň som si zabudla zobrať tabletku. Ďalší deň som si zobrala 2.

Deň - dva na to sa mi spustilo špinenie a postupne to prešlo do menšieho krvácania. Ako keby som dostala menštruáciu, ale som len na 13 tabletke. Už je to 4. deň a krvácanie stále neprestalo.

Volala som doktorovi a sestrička povedala, že je to normálne ak som zabudla a zobrala som si 2. Vraj sa to môže stať. No stále som v neistote. Žiadne bolesti som od začiatku brania nemala. Je to moja prvá antikoncepcia a prvé 3 mesiace som mala občasné špinenie.

Čo mi odporúčate?

Ďakujem

Dobrý deň,

áno, ide o priridzenú reakciu organizmu na náhly pokles hladiny hormónov (deň keď ste zabudli užiť tabletu).

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník