Je v poriadku krvácanie po potrate?

Zodpovedané
30. mar 2022

Dobrý deň,

14.3.2022 som spontánne potratila v 8. týždni. Maternica sa vyčistila sama, krvácala som asi týždeň, plus pár dní špinenie. 23.3.2022 som sa ráno zobudila na ostrú bolesť v podbrušku, ktorá po chvíli prešla.

24.3.2022 mi doktorka našla na vaječníku zakrvácanú cystu, nasadila antibiotiká pre prípadnú infekciu. Maternicu som mala po potrate čistú a hCG už v norme.

27.3.2022 som začala zase krvácať, bolesti nemám, pohlavný styk som nemala.

Je to v poriadku?

Môže to byť spôsobené cystou?

Treba to ísť čo najskôr skontrolovať, alebo pár dní čakať ako sa to vyvinie?

Ďakujem

Dobrý deň,

termín prvého menštruačného krvácania je po potrate nevypočitateľný. Rovnako krvácanie po ruptúre cysty vaječníka spôsobí hormonálny rozvrat a môže sa spustiť krvácanie/špinenie.

Pokiaľ nemáte iné ťažkosti, počkala by som a považovala toto krvácanie za menštruačné.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník