Je v poriadku krvácanie v 8. týždni tehotenstva?

Zodpovedané
14. mar 2023

Dobrý deň,

včera som bola u gynekológa kvôli tomu, že mi začalo krvácanie. Dovtedy som mala 4 dni špinenie, brala som Duphaston. Doktor mi urobil USG a povedal, že srdiečko bije. Vraj je to v poriadku. Povedal, že niektoré ženy krvácajú aj v tehotenstve. Krvácanie pokračuje aj dnes, bolesti nemám, len som kvôli tomu v strese. Naďalej užívam Duphaston.

Čo mi odporúčate?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

pokračujte v užívaní Duphaston 3x1 v pravidelných časových intervalocha liek určite nevynechávajte kým Vám tak nepovie ambulantný gynekológ. Doplniť si k liečbe môžete Ascorutin 3x1. Stabilizuje stenu drobných cievok, aby nepraskali.

Nezabúdajte na kľudový režim.

Pokiaľ by sa krvácanie zintenzívnilo, vyhľadajte gynekologickú pohotovosť, kde podajú ďalšiu liečbu.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník