Kedy sa upraví akné po začatí užívania HAK?

Zodpovedané
13. sep 2022

Dobrý deň,

chcela by som sa spýtať, začala som užívať HAK Belara, končím prvý cyklus. Začala som ju užívať kvôli akné, zatiaľ však neprišlo zlepšenie, ale zhoršenie. Tak zlú pleť som ešte nemala, veľmi veľké bolestivé vyrážky v oblasti sánky.

Koľko trvá až sa akné upraví?

Alebo mám zmeniť antikoncepciu?

Naozaj som ešte takéto strašne akné nemala a neviem, či mám pokračovať v HAK Belara alebo si dať predpísať inú.

Vopred ďakujem za odpoveď.

Dobrý deň,

je potrebné s užívaním vydržať 3 mesiace. Vtedy sa už efekt dostaví.

Samozrejmosťou by malo byť pravidelné profesionálne ošetrenie pleti kozmetičkou a vhodná každodenná starostlivosť.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník