Kedy som otehotnela?

Zodpovedané
5. júl 2022

Dobrý deň,

už som vám raz písala ohľadom tehotenstva, nepamätala som si dátum PM. Budem to počítať trošku spätne pretože mi nevychádza môj termín pôrodu. V októbri som mala dostať okolo 30. 10. ale nedostala som, potom som mala slabé špinenie 6. 11. a 3. 12. ale ako hovorím, že to bolo už len špinenie. V októbri som mala pohlavný styk cez plodné dni. Keď som išla ku gynekológovi v januári na prehliadku, povedal mi, že som v 6 tt a termín usudzoval len podľa ultrazvuku, pretože som si nebola istá poslednou menštruáciou.

Je možné, že keď som mala ten pohlavný styk v tom októbri okolo 9-teho a špinenie 6. 11., že som mohla otehotnieť vtedy?

Keď nastalo to špinenie, nemohlo to byť len to uhniezdenie vajíčka?

A odvtedy mal rátať termín?

Ďakujem za odpoveď.

Dobrý deň,

ultrazvuk je v tomto prípade smerodatný. Ten neklame. Ak by ste mi napísali presný dátum kedy Vám bolo robené sono, keď Vám gynekológ povedal, že ste v 6gt. (a tiež presne 6+ koľko to bolo), tak Vám spätne vypočítam termín počatia.

Prípadne ak tieto hodnoty nemáte, napíšte mi dátum prvého zapísaného ultrazvukového vyšetrenia v knižke + výsledok merania presne na dni.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník