Kedy užívať Clostilbegyt a Duphaston?

Zodpovedané
10. dec 2022

Dobrý deň,

chcela by som sa opýtať na dávkovanie liekov Clostilbegytu a Duphastonu. Snažíme sa dlhší čas otehotnieť a môj gynekológ mi naordinoval 2 tablety Clostilbegytu denne 5. - 10. deň MC a následne 2 tablety denne 11. - 25. deň MC. Všade som čítala, že Duphaston je potrebné začať brať po prebehnutej ovulácii, resp. mala by tam byť medzera pár dní medzi liekmi. Dosť ma to mätie, keďže gynekológ mi naordinoval lieky od 5. - 10. dňa cyklu, a hneď následne od 11. - 25. dňa cyklu. Preto sa obávam, že ak budem Duphaston brať okamžite na 11. deň, tak tam ani nie je priestor na ovuláciu.

Vedeli by ste mi s tým, pani doktorka, poradiť a možno prípadne upraviť dávkovanie?

Ďakujem pekne.

Dobrý deň,

CC je potrebné užívať podľa doporučenia. Duphaston by som nasadila napríklad až od 16. dňa MC na 10 dní, kedy je už viac menej isté, že ovulácia prebehla.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník