Koho dieťa čakám?

Zodpovedané
3. aug 2022

Dobrý deň,

V období, keď som otehotnela, mala som pravidelný sex s mojím priateľom. Každý druhý deň a po každom raze úspešne s ejakuláciou vo vnútri. No jeden večer, pod vplyvom alkoholu, som mala sex s iným chlapom. Tiež v čase ovulácie. Počas styku som začala veľmi krvácať. Dotyčný mi povedal, že sa nespravil, že neejakuloval. O dva týždne nato som zistila, že som tehotná. Celé tehotenstvo sa so mnou vlečie myšlienka, koho bábätko čakám. Aj keď ten druhý chlap mi povedal, že sa nespravil, bojím sa, či tam nemohla byť nejaká malá kvapka. Viem ale, že môj priateľ šiel naplno na každý krát. Aj tak mám pochybnosti a tento strach ovplyvňuje moje celé tehotenstvo. A aj strach pred pôrodom, keď sa bábo narodí, na koho sa bude podobať. Vyčítam si, čo sa stalo a strašne ma bolí pocit, že môžu byť 2 možnosti, kto je otec.

Ako sa mám zbaviť tohto pocitu?

Všetko nasvedčuje tomu, že otec dieťaťa je môj priateľ, no moje svedomie sa ide zblázniť z tej výčitky a mám v hlave tie najhoršie scenáre...

Čo mám robiť aby som sa psychicky uvoľnila?

Veľmi si prajem, aby to bábätko bolo môjho priateľa.

Ďakujem.

Dobrý deň,

iba test otcovstva. Nijako inak na to neprídete.

Dá sa aj pred narodením dieťatka odberom Vašej krvi, keďže v ňom koluje tiež DNA plodu.
Alebo potom po narodení. Obe možnosti sú spoplatnené.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník