Má poloha plodu vplyv na pohyby?

Zodpovedané
11. okt 2021

Dobrý deň,

som v 32. týždni a mám pocit, že bábätko je otočené nožičkami a ručičkami do chrbta. Pohyby cítim už 2 dni len veľmi tlmené, resp. len ako keby také prevaľovanie.

Koľko akýchkoľvek pohybov by som mala cítiť v priebehu dňa a kedy je lepšie ísť k lekárovi?

Poradňu som mala pred 4 dňami a všetko bolo ok.

Aký máte názor na používanie Angelsound?

Ďakujem

Dobrý deň,

nie je udané koľko pohybov máte pravidelne cítiť. Každé dieťatko je iné. A aj detičky v brušku majú občas lenivejšie dni.

Pokiaľ sa Vám však zdá, že ich cítite skutočne málo, tak je potrebné navštíviť gynekológa, prípadne lekársku pohotovosť.

Čo sa týka Anglesound odposluchu - pokiaľ si budete istejšia, kľudne si ho zakúpte a kedykoľvek počas dňa môžete počúvať tlkot srdiečka.

V prípade ďalších otázok ma neváhajte kontaktovať.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník