Mala by som radšej IVF podstúpiť hneď?

Zodpovedané
4. jan 2023

Dobrý deň,

mám 30, manžel 36, ja - hraničné AMH a nízka ovariálna rezerva (3 na oboch stranách) a manžel spermiogram v štýle 3.4 x 10 na 6, 20 % cca ako tak vitálnych a 100 % zla morfológia. Urológ mu predpísal Tamoxifen, ktorý užíval 3 mesiace a stále spermiogram pod normou.

Otázka je, oplatí sa skúšať, liečiť a čakať ďalej (plakať každý mesiac, že sa zase nepodarilo) alebo je šanca, že čoskoro s mojou rezervou nebude možné ani IVF a radšej ho podstúpiť hneď?

Doktor na klinike tvrdil, že ak chceme viac detí, mali by sme sa poponáhľať.

Ďakujem za odpoveď.

Dobrý deň,

nepoznám kompletné výsledky a preto sa môžem vyjadriť iba obmedzene.

Podľa toho čo píšete, máte najväčšie šance počať pomocou asistovanej reprodukcie.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník