Unáhlené IVF

senticka
16. dec 2022

Dobrý večer. Mám veľkú dilemu a zároveň aj vnútorný strach, preto dúfam, že mi tu skúsenejšie poradíte, môj príspevok bude dlhší. S manželom máme jedného syna, 4r. Snažili sme sa oňho rok, posledný mesiac pred konzultáciu neplodnosti sa zadarilo.
Už 18 mesiacov sa snažíme o druhé bábo, v januári sa to podarilo ale skončilo to spontánnym potratom v 6tt. Začiatkom mesiaca sme sa teda vybrali na reprodukčnú kliniku. Všetky testy v norme, manželov spermiogram na jeho vek (42r.) v norme, morfológia dobrá. Mne vyšla protilátka na jeho spermie. Dnes sme mali PCT test, vyšiel perfektný, s výbornou priechodnosťou. Lekár nám odporučil kontrolu priechodnosti vaječníkov a 3 mesačnú absenciu prítomnosti spermií v mojom tele alebo hneď IVF. S tým, že vraj IUI je u nás zbytočná. Teda sme na IVF prikývli s tým že 3.1. Mám začat hormonálnu liečbu aby dozreli vajícka pre odber. Dosť ma to vydesilo a už si niesom istá, či do toho ísť alebo sa vydať prvou cestou prosím poraďte mi ak ste toto abosvovali.

anjelicek26
16. dec 2022

Tak ked mas protilatky a zabija tvoje telo jeho spermie a snazite sa 1,5 roka, tak to asi bude celkom rozumna alternativa. Ak s tym ale nie si stotoznena, daj tomu este cas, kym sa ti to v hlave poriadne ulezi. Zdravotne sa nic nezmeni, ale ked ti to prijde unahlene, tak to nie je ten spravny cas este.

drzaopica
16. dec 2022

@senticka kvoli veku nepíšeš svoj by som nečakala načo?

senticka
autor
16. dec 2022

@drzaopica v rýchlosti písania ma to nenapadlo, PARDON. 27rokov

drzaopica
16. dec 2022

@senticka aj tak choď do toho načo čakať, trápiť sa či to vyjde či nie.Vek je dobrý som si myslela, že máš tiež pred 40 tkou to máš veľké plus

senticka
autor
16. dec 2022

@drzaopica IVF popravde chcem, veľmi túžime aj po 4roch deťoch, bojím sa len toho stimulačného hormónu, viem mať úzkosti a záchvaty paniky. Ale keď tak nad tým rozmýšľam... asi sa len v hlave nastaviť, veď to je len necelý mesiac stimulácie... asi len potrebujem dodať odvahu

s_o_n_i_k_e
16. dec 2022

Podľa toho čo píšeš je IVF jediná cesta, ja by som šla do toho hneď. Mladšia nebudeš, keby toto bol aj náš problém neváham ani nekundu 🙂

drzaopica
16. dec 2022

@senticka čo je väčší strach stimulácia či nemať druhé dieťa?Zvládneš to, keď chcela druhe

senticka
autor
16. dec 2022

@drzaopica toto som si potrebovala prečítať. Ďakujem

thereisabear
16. dec 2022

@senticka za mňa IVF nebolo nič strašné, tiež som nebola nadšená z hormónov, ale nemala som takmer žiadne nežiaduce účinky, iba ak nafúknuté brucho. Podla mňa ste sa rozhodli dobre, držím palce.

dadi30
16. dec 2022

@senticka ahoj, ja mam 30 rokov, uplne zdrava a plodna 😀 musela som podstupit umele oplodnenie pre manzelove spermie. Uprimne? Pre mna bolo narocne to pichanie hormonov do brucha, ku koncu ma to uz vsade bolelo a mala som pocit ze ked sa napijem vody bude mi cez brucho tiect von ako cez sitko 😀 ale!!! Mali sme 5 vajicok, 5 dnovu kultivaciu prezilo len jedno ale vyslo to na prvu supu!!! V momente ako som nasla na teste 2 ciarky som na vsetko zabudla a mame krasnu zdravu bambulu 🙂 chod!!

s_o_n_i_k_e
16. dec 2022

@dadi30 za mňa injekcie je to najmenej s čím som bojovala u mňa ta bolesť a smútok na duši z toho neúspechu sa nedá k ničomu a k žiadnej bolesti prirovnať :(

dadi30
16. dec 2022

@s_o_n_i_k_e ano aj takto to moze skoncit a priznam sa ze ked nam oznamili ze mame len jedno vajko tak som bola smutna lebo u nas v okoli chodili zeny na ivf niekolkokrat a bohuzial neuspesne..velmi ma to mrzi a zelam vela stastia ak v tomto boji este pokracujes..viem aka velka tuzba to je..

bilberryday
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
katulka94
16. dec 2022

Ahoj, mám za sebou dva úspešne IVF na prvý pokus a stimulácia vôbec nebola taká hrozná ako som sa bála. Mala som len nafuknute brucho a deravé ako cedník po tak dlhom pichani ale to je všetko a nič čo by sa nedalo prežiť. Oba razy som neskutocne túžila mat babo a keď som zrazu bola v procese tak som sa zľakla a začala mat obavy a pochybnosti asi je to úplne prirodzene ale akonáhle som ostala tehotná všetky pochybnosti odisli a prišla veľká radosť 😊 som cca v tvojom veku a súhlasím načo čakať si mladá tak to využi vo svoj prospech 😊 držím palce

s_o_n_i_k_e
16. dec 2022

@dadi30 áno zatiaľ pokračujeme v boji o mimi, zatiaľ neúspešne, ďakujem pekne

dadi30
16. dec 2022

@s_o_n_i_k_e zelam ti zo srdca aby vam to vyslo ❤

senticka
autor
16. dec 2022

@bilberryday odporucil nam to lekar v Heliose

petricka22
16. dec 2022

@senticka za seba ti mozem povedat, ze ked sa spatne na to pozeram, tak si hovorim, naco som sa roky trapila. Snazili sme sa a neslo a ja som stale ivf odkladala. A ked sa to po umelom podarilo, tak fakt som si povedala, ze som nemala tolko cakat a dufat a mali sme to skusit skor. Ty relativne cas mas, ale tvoj chlap uz nie je najmldsi a byt otcom pomaly v 50tke (ak by ste sa rozhodli este cakat) to tiez nie je ziadna vyhra. Si zober, ze ked vase dieta pojde na strednu, tak bude dochodca.

senticka
autor
16. dec 2022

@petricka22 presne o tejto vekovej teme doma s manzelom debatujeme. Ze je medzi nami skoro generacny rozdiel ale zit spolu chceme, mame naozaj pevne manzelstvo. Bola som v otazke IVF neista ale kazdy prispevok do tejto mojej diskusie ma posmeluje, ze je to dobra cesta

rivini
16. dec 2022

@senticka ja mam len otazku-naozaj ma to zaujima s nevyznam sa v tom. Ako si pred 4 rokmi spontanne otehotnela, ked vytvaras protilatky proti spermiam?

sss777
16. dec 2022

@senticka
Ak je naozaj problém len v protilatkach, IUI vám nepomôže, je to vlastne len niečo ako dobre načasovaný ovulacny styk a keď vytváras protilátky proti spermiam, tak nepríde k oplodneniu prirodzenou cestou.
Ja som absolvovala najprv IUI a potom IVF, stimulácia nebola taká hrozna ako som si ju predstavovala, mala som predsa cieľ a išli sme do toho.
Tiež máme s partnerom medzi sebou väčší vekový rozdiel, ale bol úžasný, veľmi ma podporoval a na druhy pokus som otehotnela. Išla by som do toho znovu, ale bez toho IUI, rovno by som išla cestou väčšej pravdepodobnosti.
Veľmi držím palce, nech všetko dopadne najlepšie ako sa dá!

dorothy13
16. dec 2022

@senticka moja,mala som to isté. Tiež mám štvorročného syna a kým som sa dokopala do ivf tak prešiel nejaký čas. Bála som sa hormónov,ihiel a tých všetkých strašiakov. Ja som ale o pár detičiek prišla a inak ako ivf by som nikdy deti mať nemohla. Teraz som v 4 mesiaci po ivf. Som šťastná že som do toho šla a odporúčam to každému. Je úžasné, že v tejto dobe už veda je tak ďaleko a dokáže pomôcť stať sa matkami. Hlavne si nájdi dobre centrum a lekára. Ukľudní sa a povedz si,že buď to vyjde alebo nie. Toto je Max čo môžeš urobiť. Držím ti palce.

senticka
autor
16. dec 2022

@rivini na tuto otazku by som aj ja rada poznala relevantnu odpoved. Syn je naozaj manzelov 😀 lekar povedal, ze to moze byt z pravidelneho snazenia.. len nejako mi to hlava neberie

senticka
autor
16. dec 2022

@sss777 zo srdca prajem všetkým ženám mužov, ktorých môžeme nazvať úžasnými. Aj môj mi povedal, že tu bude a nemám riešiť ani financie na IVF. Nakoniec som veľmi rada, že som túto diskusiu založila ❤

senticka
autor
16. dec 2022

@dorothy13 a prvého si počala tak isto prirodzene ako ja? Mne to nejak hlava neberie, že sa nám syn podaril (síce po roku). A že teraz to takto proste nejde, strašne nás to oboch trápi a nebudem klamať, aj sme si neraz poplakali keď prišla ♦️

dorothy13
16. dec 2022

@senticka áno,po roku,ale prirodzene,potom som mala 4mimomaternicove tehotenstva. Vajcovody sa mi nejak zbláznili ,zapchali a hotovo... Kto by to bol povedal,že prvé dieťa ok a druhé ani za nič. Ale po dva a pol roku a prvom ivf chvalabohu bábätko v bruchu a verím,že to dotiahneme. A keď si spomeniem na ivf tak to bolo celkom pekne obdobie.

senticka
autor
16. dec 2022

@dorothy13 tak ti prajem zo ❤ zdravé bábätko, nech to dotiahneš do šťastného konca a ďakujem ti, že si ma posmelila na tejto ceste 🙂

dorothy13
16. dec 2022

@senticka a hlavne vieš čo, musíš si povedať tak,buď to vyjde alebo nie, ale budeš vedieť ,že si spravila pre to všetko. Darmo budeme lamentovať keď to neskusis. A neboj,nastavia ti takú liečbu aku budeš potrebovať. Ja som bola v iscare Martin a všetci boli super. Hrozne som sa bala fakt,ale vysvetlili aj na 5x ,ukludnili má a hneď sa mi žilo lepšie. Dokonca aj injekcie som si sama pichala . Vždy som bola frajerka ,že prečo ženy nejdú keď majú problém a keď som mala ísť ja zrazu som sa zľakla hrozne a fakt som váhala. Asi mi to pánbožko chcel ukázať ,že to nie je také jednoduché sa rozhodnúť. Ale stojí to za to. Verím,že sa vám to podarí 🙂

deedaa
16. dec 2022

@senticka Mám za sebou ivf po 4 rokoch snaženia sa o dieťa. Vyšlo nám hneď prvé, jediný vklad. A vôbec to nie je také strašné, nie je sa čoho báť. Presne 23 injekcií, to číslo si budem pamätať navždy. Horšie pre mňa bolo pichanie Clexane až do 20 tt. Je tu aj skupina IVF, tam nájdeš kopec odpovedí a rád 😉

senticka
autor
16. dec 2022

@dorothy13 presne taká frajerka som bola aj ja. Manžel mi od septembra hučal, že poďme aspoň na jeho spermiogram, on bol ten iniciátor a ja stále, že skúsime ešte jednu ovuláciu, potom že ešte jednu, až ma dokopal on že zober tu predo mnou telefón a volaj 😀 po ceste tam mi bolo zle, taká nervozita. Ale keď sme tam došli všetko zo mňa opadlo. ❤

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre