Čo všetko ma čaká pred IVF?

iriama
3. apr 2019

Dobrý večer všetkým! S manželom sme sa niečo cez 2 roky snažili o bábätko. Nakoniec sme zistili, že sa nám to nepodarilo pravdepodobne kvôli nepriaznivým výsledkom manželovho spermiogramu. Cesta je v našom prípade jasná - IVF. Zatiaľ sme absolvovali kultivacie, hormonálne odbery a genetické testy - výsledky z nich by mali byť koncom mesiaca. Budúci týždeň ide manžel na spermiogram a mrazenie a ja na hyfosy (priechodnosť vajcovodov). Viete mi poradiť, čo nás ešte čaká pred samotným IVF? Ďakujem! 😊

weja07
3. apr 2019

@iriama Vitaj v klube snažiliek ✌ čo Vás ešte čaká? Pozerám že genetiku už máte, na laparoskopiu ides, spermiogram bol. Tak Vás čaká stretnutie s koordinátorkou v centre kam chodíte, ak nie,tak sa objednajte do centra. Tam Vás čakajú konzultácie, sono, spermiogram,ultrazvuk, odbery krvy. Pred IVF Ti stimulujú vaječníky, záleží koľko máš rokov, aká je doba snaženia, je to individuálne u každého páru, čiže nastavia Ti liečbu, začneš liekmi cez ústa, potom o týždeň začínaš injekciami do bruška a potom cakas na MS. Následne sa objednas, kontrolujú Ťa, naordinuju Ti ďalšie injekcie do bruška a pripravia Ťa na odber vajíčok a čakáš.. Medzi tým si musíš vybaviť predoperacne, lebo pri odbere si v celkovej anestézii. Ak som na niečo zabudla, kľudne sa pýtaj 😉 inak, ja som dnes začala prvými injekciami do bruška.

iriama
autor
4. apr 2019

@weja07 Ďakujem, mám 30. Toto všetko nám už robili v centre asistivanej reprodukcie, takže konzultácie už máme za sebou. A ešte stále sa posiela žiadosť do poisťovne a čaká sa na schválenie? Budem ti držať palce 🙂

weja07
4. apr 2019

@iriama 😊 ďakujem pekne, podobne aj ja Tebe prajem nech to zvládneš v pohode 😊no vidíš na to som zabudla. My sme žiadosť mali schválenu do dvoch týždňov, ale poviem Ti, neviem z akého dôvodu ju držali v centre, proste ju neposlali a ja som im volala do centra a pýtala som sa na to a ony že tie žiadosti posielajú priebežne. No a čakaj 😱 a mne volali z poisťovne v den keď ju prijali a v ten istý deň nám ju aj schválili. Takze nám ju iba centrum držalo 2 týždne. Kedy začínate?

iriama
autor
4. apr 2019

@weja07 😱 ako keby mali čas, veď zdravotný stav sa môže tak rýchlo zmeniť. Toto mám aj ja niekedy pocit ako keby mali čas a chodí sa tam ako na hodiny klavíra. My ideme v utorok na mrazenie spermií a ja na priechodnosť vajcovodov a už dúfam, že sa niekam pohneme. Lebo aj informácie nám dávajú postupne a ja som rada, keď viem dopredu, čo všetko ma a môže čakať. 🙂 a vy ste mali aký problém, keď sa môžem opýtať?

avy
4. apr 2019

@weja07 ahoj. Prosím ťa akú máš poisťovňu?! My sme podávali v pondelok žiadosť a dr tvrdil že do 24 hod mi príde sms..nič neprišlo a na mail mi prišlo len že odpoveď príde do 5 pracovných dní

weja07
4. apr 2019

@avy ahoj, ja mam dôveru a doobeda im prišla žiadosť z centra a v ten istý deň okolo obeda mi volali ze je žiadosť schválená. 😊

weja07
4. apr 2019

@iriama prečo si dávate mrazit spermie už teraz?
Ja mam syndróm PCO, anovulacia, laparka OK, 5 rokov snaženia, 2 krát neúspešne IUI a 4 krát stimulovane vaječníky na plánovaný pohlavný styk. Manžel teratozoospermia, tak v našom prípade jediná možnosť je IVF. A vy máte aký problém?

123elenita
4. apr 2019

@weja07 aj ja dnes začínam pichať injekcie 🙂
Už to máš za sebou? Ja sa chystám o pár minút. Och..

weja07
4. apr 2019

@123elenita včera bola prvá. Neboj, to dáme 🙏

weja07
4. apr 2019

@123elenita dali sme čas o 19:00 tak už mám hodinu po 😊

weja07
4. apr 2019

@123elenita aké máš? Ja diphereline

123elenita
4. apr 2019

@weja07 no už aj ja mam po prvej. Nie je to až také hrozné, ako som sa obávala..
Ja mam decapetyl..
Do ktorého centra chodíš?

iriama
autor
5. apr 2019

@weja07 manžel ma astenozoospermie, ja som zatiaľ ok, ale tak iná cesta nie je. Odporučili zmraziť už teraz.

weja07
5. apr 2019

@123elenita do Heliosu do MT. A ty?

weja07
5. apr 2019

@iriama jaj, reku že budú čerstvé na oplodnenie, ak budú vajíčka. Uvidíme, držím silno palce 🙏

bodka1234
10. apr 2019

Ahojte, podľa čoho vám lekár určil dlhý alebo krátky protokol?. V pondelok som bola v CAR, lekár dával žiadosť na IVF, a povedal mi že keď schvália mám im zavolať. A že mám prísť tak 1den pred MS že začneme. A viac info mi nedal.

avy
10. apr 2019

@bodka1234 máme to rovnako aj ja idem tak... Podľa všetkého krátky protokol ...aspoň ak som ho správne pochopila ..kam chodíš prosím ťa? 😊

bodka1234
10. apr 2019

@avy ferticent, chodila som najprv do iscare ale tam pokazili čo sa dalo, tak som zmenila pred dvoma týždňami centrum a keďže som nemala výsledky z iscare robili mi hemtalogiu z krvi a hneď vyšli pozitívne protilátky proti spermiam. Okolo 28. -29.4 začínam stimulovať resp ešte čakám na poisťovňu či najprv schváli.

avy
10. apr 2019

@bodka1234 ja repromedica...v pondelok mi prišlo schválenie 🙏 a 15.4 idem pre protokol..( a cca od stredy začnem stimulovať) Tiež máme už aj výsledky na protilátky proti spermiam sestrička mi volala....som zvedava na výsledok 🤔a čo pokazili predtým ak smiem

bodka1234
10. apr 2019

@avy prišli sme tam po roku snaženia sa, s podozrením na endometriazu, to že som hovorila že mám extrémne bolesti lekárka úplne odignorovala, takisto aj to že sa 18rokov liečim na štítnu zlazu. Spravili základné vysetrenia, jeden cyklus odsledovala ovulaciu prepísala ovitrelle a že ak sa to nepodarí pôjdem na vyšetrenie priechodnosti vajcovodov. Potom kolotoč s objednávaní sa u nich na predoperačné a vyšetrenie pred zákrokom tak že som zmeškal dva cykly. Po dohode s mojím gynekológom mi odporučil robiť priechodnost vajcovodov laparoskopicky aby sa pozrela aj endometriazu ak tam je. Tak opäť v marci kolotoč s objednávaní sa skoro sme to opäť nestihli, a laparku mi nespravili. V celkovej narkoze mi robili HYFOSY. To som zistila až keď som sa prebrala z narkozy. Na to mi len povedali že oni laparku ani nerobia, hlavne že som to zaplatila ešte pred zákrokom a úplne zbytočná narkóza. Vyšiel mi ľavý nepriechodny vajcovod a odporučili kludovy režim a kontrolu po MC. Keď som sa chcela objednať na kontrolu tak opäť cca 1-2 týždne neskôr zasa by sme premárnili jeden cyklus. Našťastie som hneď zmenila centrum. Ja som chcela ísť hneď na ivf, ale poisťovňa by to ešte neschválila. Tam mi najprv odporučili 3x iui alebo laparku podla toho na ktorej strane bude rásť folikul, ak na tej nepriechodnej tak som chcela laparku nech to mám alebo nemám potvrdene tu endometriazu. Ak by rástol na priechodnej strane tak by sme skusili iui. Ešte v ten cyklus robili všetky vysetrenia,aby sme nestrácali cas., lebo z iscare neboli schopný 2 týždne spraviť výpis z karty. Na kontrolu má objednali hneď po MC, ale doktorka mala plno tak ma sestrička prehodila k primárovi/konateľovi kliniky lebo to bol posledný možný deň na začatie stimulácie iui. Primár mal dopredu naštudovanu moju kartu, dôsledne mi vysvetlil že jeden nepriechodny vajcovod ešte dôvod na ivf ale že z krvi mi zistil že mám protilátky proti spermiam, že iui by mi nepomohlo. Tak sa teším na ivf a čakám na schválenie.

simulienka22
10. apr 2019

Baby a koľko ste čakali na schválenie ivf?

avy
10. apr 2019

@simulienka22 mne odpísali že so 5 prac dní mi príde odpoveď mailom...aj tak bolo.schvalili na druhý deň a na piaty prišiel email... poisťovňa dôvera 😊

avy
10. apr 2019

@bodka1234 no boh...tak to pekne od....li... 😶 Snáď ti to konečne výjde..budem držať palce..ja sa tiež už teším ale zároveň mám aj obavy

bodka1234
10. apr 2019

@avy tak zatiaľ okrem klasického sexu sme nič neskúšali, k žiadnym medicínskym zázrakom sme sa iscare bohužiaľ nedostali, a IVF je riešenie s najviac % úspešnosťou. Nemám chuť, čas a ani peniaze vyhadzovať ich na nejakú liecbu, stimulácie, iui keď to prirodzené nejde aby som o niekoľko rokov keď budem mať 35 neskončila takisto pri IVF kde už by sa znižovala úspešnosť. Takže som si ušetrila kopec sĺz, stresu a paniky. Tak som na tie obavy že čo ďalej či sa to podarí alebo nepodarí nejak prešli, hneď ako sme podali žiadosť. Tiež ti držím ti palce daj potom vedieť ako sa cítiš po tých hormonoch.

avy
11. apr 2019

@bodka1234 dobre hovoríš..ja som si tak stále hovorila "však ono to príde dva krát som otehotnela bez problémov" a aha 8 rokov a nič..bola som min rok aj na laparke nič nenašli, tak sme si s mojím povedali, že už je čas - teraz alebo nikdy... pred mesiacom som totiž oslávila už 37 🤦😂 určite si napíšeme budem veľmi rada 😊

bodka1234
11. apr 2019

@avy práve mi prišlo schválenie žiadosti 😀😀 takaze 29. 4. začínam oficiálne potvrdené

zuziklc29
13. apr 2019

@bodka1234 gratulujem. My ideme 6 mája na krv aby mi určili dávku injekcii

avy
13. apr 2019

@zuziklc29 jeej tak ako vidím viac nás ide do boja... 🙏 Aspoň si môžeme pokecať 😊😍

bodka1234
13. apr 2019

@zuziklc29 ja idem 24.4. inak baby beriete aj nejaké vitamíny?

zuziklc29
13. apr 2019

@bodka1234 kyselinu listovú ja osobne

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre