Mám pokračovať v užívaní antikoncepcie, keď sa mi zhoršil zdravotný stav?

Zodpovedané
15. nov 2021

Dobrý deň,

začala som užívať HAK kvôli PMS (zvýšená teplota, slabosť, únava). V období ovulácie som mal tieto problémy. No od času ako užívam HAK (4. deň), tak mám tie problémy aj mimo ovulácie.

Mám prestať, alebo pokračovať v užívaní HAK?

Ďakujem

Dobrý deň,

neviem či rozumiem, ale pokiaľ užívate antikoncepciu iba 4 dni, určite pokračujte v jej užívaní.
Telo sa pomaly nasycuje hormónmi a určitý čas trvá, kým si zvykne. Skúste vydržať aspoň jeden mesiac, ideálne tri. Následne má zmysel zmena antikoncepcie na iný typ.

V prípade ďalších otázok ma neváhajte kontaktovať.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník