Mám priesvitný výtok. Ide o ovuláciu?

Zodpovedané
11. mar 2022

Dobrý deň,

chcela by som sa informovať ohľadom ovulácie. Bola som na sone u môjho gynekológa, ktorý sledoval, či mám dozreté vajíčko. Doktor povedal, že ovulácia nebude, lebo ten folikul má asi cca 5 mm. To bolo na 14. deň cyklu.

Na 17. deň cyklu mám od včera večera bolestí pravého vaječníka. Dnes som mala raz priesvitný výtok.

Môže to byť ovulácia, aj keď doktor povedal, že nebude?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

dôverovala by som skôr ultrazvukovému vyšetreniu. Za dva dni by folikul nestihol narásť do dostatočných rozmerov.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník