Kedy nedochaádza k ovulácii?

nina_tn
16. okt 2015

Ahojte,
chcela by som sa spytat co sa deje ked nedochadza k ovulacii, som z toho trosku domotana, a nemozem sa k tomu dopatrat na internete. Docitala som ze pri ovulacii sa neuvolnuje vajicko.. Ked mi gynekolog ultrazvukom zistil ze je vytvorena folikula v ktorej je vajicko, tzn. ze k ovulacii musi dojst?
Ked nie je ovulacia, znamena to ze nie je ani vytvorena folikula s vajickom?

Diky moc za objasnenie;)

zdena12345
16. okt 2015

asi si slabo hladala. To ze mas folikul este neznamena ze praskne a uvolni sa vajicko- cize dojde k ovulacii. Tym neprasknutim vznikaju tzv anovulacne cysty. Tie mozu aj urcity cas pretrvavat a robit problemy, mozes ich mat aj viac naraz alebo skratka zaniknu a ani o tom nevies. Ale vacsinou praskaju a cyklus bezi ako ma. Ak nepatris k tym, co maju problemy s ovulaciou, zrejme k nej dojde

nina_tn
autor
16. okt 2015

Neviem, ci mam alebo nemam problem s ovulaciou, ako sa to da zistit? Ovulacne testy mi nikdy nevychadzali.. U gynekologa som bola vcera a ten nehovoril ze by videl nejake cysty..

zdena12345
16. okt 2015

tak tam zajdi za par dni a uvidi na sone. ak praskla, tak tam bude zlte teliesko- to je miesto kde bol predtym folikul.
a este na dopletenie: to ze mas normalnu ovulaciu jeden cyklus, este neznamena, ze bude aj dalsi vsetko ok. skratka, to je priroda. ani u zeny u ktorej sa navonol zda vsetko ok nemusi byt uplne kazdy jeden cyklus s ovulaciou. ale na sone je to vidiet. lenze neviem si predstavit v praxi robit zenam kazdy druhy den sono

nina_tn
autor
16. okt 2015

takze je to bezny jav, ze folikula nepraskne?
Pytam sa preto lebo mi dali Pregnyl aby vajicko urcite prasklo, ale chodit kazdy mesiac na sono a davat si injekciu neviem ci je dobry napad.. ci to nenechat len na nahodu..

zdena12345
16. okt 2015

Stava sa to ze nepraskne. pregnyl bol v tomto pripade pouzity na ovulaciu. Ta prebehne za par hodin- mozno nejaky den. Tak ak mate v umysle snazit sa o dieta je idealny cas a ak nie, tak potom by bola na mieste otazka preco si davat zbytocne hormony ked netreba.
Vela zien ma rozladeny cyklus, uzila som si svoje a naviac aj studovala, takze trosku o tom viem a mam aj nejaku tu skusenost. Moj pohlad na vec. Nebrat HAK. Robi zle nielen organizmu zeny ale i zivotnemu prostrediu. Dokonca vsetky tie "vyhody" hak mimo zabranenia pocatia su len docasne, kym je uzivana. Akonahle sa prestane uzivat, telo sa vracia tam kde bolo predtym. Rozdiel je v tom, ze ak mala zena problemy s cyklom v 16, tak mala par rokov na to aby sa jej stabilizoval, zatial co ked 30 rocna vysadi hak tak uz tie roky aby dala tomu vsetkemu volny priebeh nema. Daju sa najst aj rozne clanky na nete o tom. dokonca pisane gynekologmi a odbornikmi, nie len konspiracne teorie.
Toto sa bude zdat niekomu uletene, ale urcite doporucujem rozne zenske bylinky napr mysi chvostik, alchemilka... da sa vyhladat rozne na nete. Ja napr som mala na kazdom vajecniku 15-20 cyst, takze problemy s tym spojene a bolest nemusim vysvetovat. Riesenie ktore navrhoval gynek bolo zase len hak a to uz som odmietla. Potom mi navrhol prirodny liek, ktory som op roku vysadila a odvtedy vsetko ok. Ono lekari o tych menej skodlivych liekoch vedia, len z hak su prachy...
Nehovorim ze pre kazdeho sa najde alternativa, ale cas, klud, malo stresu, pohyb a nejaka ta bylinka vedia vela vyriesit 😉
ak sa nesnazite silou mocou o dieta, tak urcite by som si pregnyl pravidelne pichat nedavala a problemy spojene s pravidelnymi navstevami lekara...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre