Missed abortion alebo tam je ešte šanca?

Zodpovedané
24. jan 2023

Dobrý deň,

počas novembra som bola na folikulometrii, pričom nám plánovaný styk vyšiel, ale na 37. deň som začala krvácať. Krvácanie bolo veľké a trvalo 3 dni. Začiatok krvácania bolo 25. 11., 6. 12. som šla na kontrolný usg, výsledkom bol už nový dominantný folikul 13 mm. Dr. povedal, že môžeme sa znova pokúsiť o otehotnenie. Styk sme mali 12. 12. v noci, 24. 12. duch na teste, 28. 12. reálne silné dve čiarky. V 7. tt + 0 bol prázdny gestačný vak, momentálne som 8 + 0, už bol plod, ale bez vitality.

Je možné, že som mala posunutú ovuláciu a som o týždeň neskôr?

Je reálne, že srdiečko začne o týždeň biť?

Môj dr. je skeptický, povedal, že šanca je nulová. Uzatvoril to ako missed abort. Dohodli sme sa, že počkáme ešte týždeň. (Pol roka som chodila na folikulometriu, dominantný folikul dorastal do 28 mm).

Ďakujem.

Dobrý deň,

podľa toho čo píšete ovuláciu krásne mávate.

Čo sa ale týka aktuálneho nálezu, v 8 gt. by už mal byť vidieť plod aj s akciou srdiečka. Nález som však nevidela a keďže popisujete, že v 7gt. bol ešte prázdny gestačný vak, je možné, že ste mali výrazne posunutú ovuláciu, nie iba o týždeň. V tom prípade tam šanca je. Bolo by nutné sa ale pozrieť na konkrétny nález, bez toho sú to iba dohady.

V každom prípade Vám držím palce!

V prípade ďalších otázok ma neváhajte kontaktovať.


Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník