Mohla som otehotnieť?

Zodpovedané
20. aug 2022

Dobrý deň,

mám otázku, mala som menštruáciu presne 21. 07. 2022, plodné dni cca 8./9. augusta. Mali sme s manželom pohlavný styk nechránený, dva dni 8. a 9. augusta a dneska dňa 19. 08. mi prišla menštruácia.

Moja otázka je, že strašne skoro mi prichádza menštruácia, mávam ju tieto mesiace stále skoršie ako inokedy, takže keby som chcela otehotnieť, dá sa za taký krátky čas?

Keďže som mala 9. plodný deň a dneska mám už menštruáciu.

Ďakujem pekne a pekný deň.

Dobrý deň,

podľa toho čo píšete, na 30-ty deň Vám prišla menštruácia. Očakávaná ovulácia by mala byť okolo 6.8. Posun je samozrejme možný, ak sa oneskorý.

Ak sa menštruácia dostavila a krvácate intenzitou ako pri menzes, tak tehotná nie ste.

Práve pre takéto situácie sa doporučuje mať pohlavný styk vrámci celého cyklu 2-3x týždenne. Nie iba v období očakávanej ovulácie, ktorá sa môže posunúť.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník