Mohlo poškodiť dieťa, ak som pila alkohol?

Zodpovedané
26. okt 2022

Dobrý deň,

prosím Vás, chcela by som sa poradiť. Mám hrozne výčitky, lebo som predtým ako som zistila, že som tehotná požívala alkoholické nápoje :(.

Mohlo to poškodiť dieťa?

A kedy zistím, či som mu ublížila?

Už som v 12. týždni, zatiaľ je všetko ok. A ešte som si spomenula, že som mala reakciu na poštípanie a tri dni potierala kortikoidom a nevedela, že som tehotná. Mám strach o dieťa.

Ďakujem.

Dobrý deň,

neobávajte sa. Prvé dva týždne počas vývoja (kedy ešte neviete, že ste tehotná) je ešte vyvíjajúci sa plod málo citlivý na vonkajšie podnety.

Rovnako krátkodobá aplikácia kortikoidov lokálne neuškodila.

Držte sa!

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník