Alkohol a fačenie do 8 týždna tehotenstva

lenik25
8. nov 2012

Dobrý deň, mala by som na Vás otázku. Do 8. týždna som nevedela že som tehotná a dovtedy som pila dosť veľa alkoholu z osobných dôvodov a ešte som aj fajčila. To že môžem byť tehotná som ani netušila. Teraz som v 37týždni a všetky vyšetrenia aj vyvin bábätka sú uplne v poriadku. No stále sa velmi bojím:( Myslíte že sa dá nato spoliehať??? Poradte prosím, viem že je už neskoro termin mam 26.11 no stále som viac nervoznejšia a to tiež nie je dobre. Ďakujem

wewerka27
8. nov 2012

@lenik25
Ahoj, neboj sa 🙂
Podľa mňa ak sú všetky vyšetrenia v poriadku, nie je dôvod na stres 🙂

wewerka27
8. nov 2012

@lenik25
A ešte myslím, že nervozita krpcovi viac ublíži ako to že v začiatkoch si pila a fajčila...

sympa1
8. nov 2012

@lenik25 neviem sice ako dost si pila a fajcila..ale poviem ti ze napriklad ja som tiez do 2 mesiaca nevedela ze som tehotna..prvy x, a kedze som zila vtedy dost aktivnym zivotom plnym zabavy, stalo sa mi to iste co tebe...ibaze ja nefajcim..no a mala som nekutocny strach...ale niekde som sa dozvedela ze v tych zaciatkoch to nevadi ked "sa stane" ...horsie by bolo keby to pretrvavalo dlhodobo...narodila sa mi zdrava dcerka 🙂 zaco dakujem bohu.

sissika
8. nov 2012

@lenik25 vtedy este nie je babo na teba napojene, ma tam ten zltkovy vak, ci ako sa to povie, cize sa nic nedeje

lenik25
autor
8. nov 2012

Jaaj baby upokojili ste ma, ďakujem 🙂))) Nefajčila som nejak extremne ale občas som si zapalila tym myslim2,3cigarety za deň, len s tým alkoholom to bolo horšie, vtedy som mala veľmi zlé obdobie a riešila som to takto. Odvtedy som nepila ani kvapku. Doktor ma ubezpečil že ak je na testoch všetko dobré tak sa nemusím obávať ale všade čítam niečo iné. a ako sa mi to blíži stresujem viac a viac, preto som aj sem napísala či nemáte nejaké skúsenosti. No dúfam že moja princezna bude v poriadku, snad by sa na vyšetreniach niečo ukázalo, nejaky naznak..i ked aj to nie je 100%. Ale musim mysliet pozitivne 🙂

wewerka27
8. nov 2012

@lenik25 Pozri, poviem ti to takto...čím viac čítaš, tým je to horšie 😀 vlastná skúsenosť...

sissy27
8. nov 2012

@lenik25 hlavne je to už teraz jedno, nie? o chvíľu rodíš, keby aj nebolo niečo v poriadku, tak na zákrok ísť nemôžeš... ak vyšetrenia ukázali, že je všetko ok, tak sa toho drž...

talula
8. nov 2012

tiez som v prvich tyzdnoch, ked som este nevedela, ze som tehotna fajcila, potom som prestlala, narodila sa mi zdrava dcerka, vsetko bolo v poriadku neboj sa 😉 nebud nervozna, ale tes sa z toho, ze je zatial vsetko ok a nemysli uz na minulost!!!
@lenik25

miskax2
8. nov 2012

ja ked som bola v porodnici tak jedna mlada ciganocka si chodila vyfajcievat v den podrodu a narodilo sa jej zdrave dievcatko a aj ked kojila tak fajcila na plienky nemala tie jej jedna sestricka musela kupit hlavne ze zobak vyalovala este jej aj decko strazili kym ona bola vonku ...... ☹

blackcat8885
10. nov 2012

Musela by si piť denne aspoň 5poldecakov aby to uškodilo.Tak mi aspoň povedal lekar lebo ja som tiež nevedela,že som tehotna a pila som citronove pivko

danielitka26
10. nov 2012

do 8 tt sa nemusis oavat, vsetko bude v poriadku

radusssa
7. máj 2016

Dobrý deň,

Baby, dievčatá, žienky..mam otázku, ak máte niektorá s týmto skúsenosť. Včera sme zistili, že som tehotná, som už v 10. týždni tehotnosti ale kedže som mala normálne menštruáciu , tak ma to ani len nenapadlo. Som fajčiarka a az do včera som fajčila krabičku denne (slimiek) , nepila som vôbec žiadny alkohol ale fajčila, pochppitelne od včera nefajčim a babatko si chcem urcite nechat, len mam strasne velky strach , kedze som do vcera fajcila :( aby neboli nejake vyvinove vady a podobne..ake su sance, ze bude babatko uplne v poriadku?? Nemate s tym niektora skusenost prosim Vas? Dakujem Vam

monika1791
7. máj 2016

@radusssa Neboj sa..nemalo by sa nič stať keď už nefajčíš.Horšie by bolo keby si užívala alkohol.

lujzamisko
7. máj 2016

@radusssa ja som nefajčila tiež keď som zistila že som tehu síce to bolo okolo 5 tt. Ale sestra A sesternica fajcili slimky celé tehu. Im povedala doktorka že keď dlhé roky sú tuhé fajciarky boli by stoho moc vynervovane tak 4 cigarety denne max. Ale na ich riziko. Myslím že tým že si nepila A ani žiadne lieky ... sa nemusíš báť

marcelatje
7. máj 2016

@lujzamisko mas predsa vlastnu diskusiu 😀 nemusis sa bat. Priroda to zariadila dobre. Kedze nevies ze si tehotna od momentu ako sa to stalo dietatko sa vyzivuje tak ako tu pisala jedna mamicka - zo zltkoveho vaku nie z matky. Radsej si to nastuduj budes pokojnejsia.
Za dalsie nema vyznam sa stresovat uz to aj tak nezmenis

marcelatje
7. máj 2016

@lujzamisko prepac to nebolo tebe 🙂

@radusssa

mircalla
7. máj 2016

Podla mna ti nikto nepovie na 100%, ci dieta bude v poriadku. Vysetrenia ake? Prenatalny screening, tripple testy? To nema s fajcenim nic spolocne. Ked tak, az morfologicky ultrazvuk. Krabicka denne nie je zrovna malo. Cize nebudem ti pokrytecky pisat, ze sa urcite nemohlo nic stat

queenystars
Autor odpoveď zmazal
Zobraz

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre