Môže byť problém v tom, že sa nedokážem uvoľniť?

Zodpovedané
17. jan 2023

Dobrý deň,

mojím problémom je bolesť. Pokúsim sa to opísať čo najpresnejšie. Mali sme s partnerom prvý styk, ktorý bol trochu bolestivý a trochu som krvácala. No pri ďalších pokusoch o styk sa už do mňa nemohol úplne dostať - ako keby vo mne vnútri niečo zavadzalo. To isté pri zavádzaní tampónu - nedokážem si ho zaviesť úplne celý, niečo mi tam stále ako keby "zavadzia".

Je možné, že nie som nejako anatomicky v poriadku?

Mojej gynekologičke sa tiež nedarilo úplne ma vyšetriť, nakoniec použila značnú silu, čo bolo veľmi bolestivé a povedala, že som v poriadku a mám to "pekne priechodné". Ale stále keď sa pokúšam zaviesť si tampón, "narazím" do niečoho a ďalej sa nedostanem.

Môže byť problém v tom, že sa nedokážem uvoľniť?

Ďakujem za odpoveď.

Dobrý deň,

áno najskôr pôjde o psychogénny problém. Predpokladám, že ste mladá, svalstvo máte pevné a pri vyšetrení, či styku ste napätá.

Potrebuje to iba čas. Zaobstarajte si lubrikant, vysvetlite partnerovi, že potrebujete viac času. Nemusí sa to na prvýkrát podariť, postupne pomaly a pri každom raze to však môže byť lepšie a lepšie.

V prípade ďalších otázok ma neváhajte kontaktovať.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník