Môže ísť o tehotnosť, ak je veľkosť “cysty” 2,7 cm?

Zodpovedané
20. nov 2022

Dobrý deň,

chcem sa opýtať, mala som minulý mesiac mikroabort. Chodila som každé 2 týždne na sono, a zrazu teraz v stredu mi našla p. doktorka na pravom vaječníku cystu: 2,7 cm.

Môže ísť o tehotnosť, pripadne o žlté teliesko, ak je veľkosť “cysty” 2,7 cm alebo je to vyslovene neprebehnutá ovulácia?

Ďakujem.

Dobrý deň,

pokiaľ je tehotenský hormón negatívny, o žlté teliesko nepôjde. Nález bude pravdepodobne pozostatkom neprebehnutej ovulácie. Nejde o nič závažné, odsleduje sa to. “Cysta” sa s najväčšou pravdepodobnosťou sama vstrebe.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník