Môže mať veľký počet sono vyšetrení vplyv na dieťa?

Zodpovedané
31. máj 2022

Dobrý deň,

chcem sa spýtať, či je v poriadku, keď som v 31 TT a mám za sebou 10x sono vyšetrenie?

Moja gynekologička mi robí sono každú poradňu a popritom som absolvovala aj 4x sono u gynekológa s 3D sonom, nakoľko moja gynekologička nie je vybavená takým kvalitným sonom. Každé sono vyšetrenie dopadlo dobre, žiadne komplikácie ani nič podobné mi nepotvrdil ani jeden z nich. Nesedí mi iba veľkosť plodu podľa poslednej menštruácie - dieťatko je o týždeň väčšie, inak všetko ok.

Môže mať toľko sono vyšetrení nejaký vplyv na dieťa?

Veľmi pekne ďakujem.

Dobrý deň,

je to v poriadku. Ultrazvuk bábätku neškodí.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník