Vyšetrenia okrem morfologického sona v 20. týždni

lilitela
31. dec 2015

Ahojte, som v 20tt a moja gynekologička má 2 týždne dovolenku. Preto ma údajne (ešte pred mesiacom) objednala k zastupujúcemu Dr. na poradňu v 20tt, ktorú som mala absolvovať tento týždeň. Keď som tam však prišla, neordinoval. Telefóny neberie ani jeden. Preto sa Vás chcem opýtať, tých, ktoré ste teraz niekedy absolvovali poradňu v 20tt - aké vyšetrenia treba absolvovať okrem morfo UZV, o ktorom viem? Ide mi o tom, že niektoré vyšetrenia treba riešiť v pomerne presne vymedzenom časovom období, a aj o to, aby som neprepásla nejakú "povinnú" prehliadku, keď by som si potom chcela po pôrode požiadať o ten príspevok k narodeniu dieťaťa. Vďaka

limetka69
31. dec 2015

Okrem morfologickeho ultrazvuku nič, potom až ogtt, test na cukrovku medzi 24-28 tt 🙂 aj ten morfo. ultrazvuk môže byť neskôr, nemusí byť presne v 20 tt

lilitela
autor
31. dec 2015

@limetka69 Dakujem ti.

limetka69
31. dec 2015

Nemáš za čo 🙂
@lilitela

jajurka
31. dec 2015

@lilitela ten uzv moze byt do nejakeho 22.tt, takze ziadny strach 😉 uz tam nie su odbery, akurat moc a tlak

lilitela
autor
1. jan 2016

@jajurka Ten moc a tlak asi nie su nejak povinne, nie? Mne totiz moc nezobrala gynekologicka pri tomto druhom tehu zatial ani raz. Ani ma neposlala cikat na wecko. Pri prvom tehu ano, tak neviem, ci to nie je podstatne pre priebeh tehotenstva, alebo je to jej nezodpovednost.
V poslednom case sa u nej stretavam s viacerymi drobnymi pochybeniami a taka to bola dobra Dr. Tak neviem, ako je to s tym mocom.

jajurka
2. jan 2016

u kazdeho dr. je to inak.. u niektoreho az neskor, po 20.tt. ale isto si na najblizsiu poradnu pre istotu prines moc a zmeraju ti aj tlak.. ak by sestricka (kontroluje to ona) zabudla, spytaj sa na to. je to celkom dost dolezite

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre