Môže mi meškať menzes kvôli antibiotikám?

Zodpovedané
25. okt 2022

Dobrý deň,

poprosila by som Vás o radu, teda vysvetlenie. Od 07. 10. 2022 som mala 5 dňové antibiotika Zinnat (mala som chytené hrdlo, dutiny, uši a oči). Bolo to práve po mojich plodných dňoch (s manželom sme mali styk celé plodné obdobie, keďže sa snažíme o bábo už dlhšiu dobu). Posledná menzes bola 18. 09. 2022, dnes je to už 35. deň cyklu a menzes stále neprišla. Mám na dotyk citlivé prsia a po konzumácii jedla mi je ťažko od žalúdka. Urobila som si test, ale vyšiel negatívny.

Mohli práve antibiotika spôsobiť posun cyklu a tráviace potiaže, keďže test vyšiel negatívny?

Ďakujem.

Dobrý deň,

skúste si zopakovať test ešte o dva dni. Ak by bol negatívny a menzes by meškal 14 a viac dní, vyhľadajte ambulantného gynekológa, ktorý Vás vyšetrí.

Posun cyklu môže byť v dôsledku choroby a užívaniu antibiotík. Nevoľnosti s odstupom času však s užívaním antibiotík nesúvisia.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník