Môže sa jednať o cysty na vaječníkoch?

Zodpovedané
1. aug 2022

Dobrý deň,

chcela by som sa spýtať na jednu vec. Menštruáciu som dostala tak ako som mala, bola dosť silná a bolestivá, takú zvyknem mať stále, ale po menštruácii ma začala bolieť oblasť panvy - ľavý a pravý bok, také ako keby pichanie. Tehotná podľa mňa nebudem, keďže som mala menštruáciu načas a presne takú ako vždy.

Mohlo by sa jednať o cysty na vaječníkoch?

Neviem čo takéto niečo sprevádza aké bolesti a tak... tak preto sa chcem opýtať Vás, či by ste mi nejak neporadili.

Ďakujem a prajem pekný deň.

Dobrý deň,

je málo pravdepodobné, že by ste mali cysty na oboch vaječníkoch naraz (aj keď nie vylúčené). Skôr ste prechladli.

Ideálne by bolo vyhľadať ambulantného gynekológa, ktorý Vás vyšetrí.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník