Môže sa jednať o mimomaternicové tehotenstvo?

Zodpovedané
4. jan 2023

Dobrý deň,

menštruácia mi mešká 21 dní, tehotenský test mam pozitívny, ale na ultrazvuku pán doktor zatiaľ nič nevidel, tak ma poslal na krv. Mám mierne bolesti v podbrušku a sem tam špinenie. 30. 12. som bola na krv, výška hCG bola 1009, 2. 1. výška hCG 1323. Pán doktor povedal, že sa to dvíha pomaly. 4. 1. idem znova na krv, dúfam, že mi spraví aj ultrazvuk, ale začínam sa báť mimomaternicového tehotenstva, lebo mi ho spomínal. Čítala som, že to hCG by malo stúpať, každých 48 h aspoň o 50 % a viac.

Mám sa obávať alebo je ešte nejaká nádej, že to bude v poriadku?

Ďakujem veľmi pekne za odpoveď.

Dobrý deň,

tehotenstvo žiaľ skutočne nevyzerá dobre. Určite je nutné vylúčiť mimomaternicovú tehotnosť.

V prípade výrazných bolestí vyhľadajte gynekologickú pohotovosť.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník