Mimomaternicové tehotenstvo

leuska1991
2. sep 2021

Ahojte,ako vam diagnostikovali mimomaternicove tehotenstvo?mne na ultrazvuku nic nevidi ,ani v maternici,hcg najprv 17,35a vcera 83...co pri zdravom tehotenstve asi zvysuje viac. Mam bolesti v podbrusku,spinenie...🥺

anjelicek26
2. sep 2021

@leuska1991 tak na ultrazvuku "vidi" az hodnoty 1000...bud je velmi skoro, alebo tehotenstvo neprosperuje...vobec nemusi byt mimomaternicove... kolko ti meska menstruacia? Mozno sa len spusti menstruacia a vsetko sa vyriesi same :(

majamat
2. sep 2021

moze byt aj neskorsia ovulka a preto take nizke hodnoty, dolezite je veru kolko ti meska ms.

leuska1991
autor
2. sep 2021

@anjelicek26 no ja uz som mala pozitivny test pred cca 3tyzdnami. Nasledne spinenie,krvacanie...tak brali krv...teraz zase spinim. Bolesti brucha. 6tyzden by to mal uz byt

anjelicek26
2. sep 2021

@leuska1991 tak to nevyzera dobre, ale urcite ta sleduju, podla mna sa zacina spustat menstruacia :(

leuska1991
autor
2. sep 2021

@anjelicek26 najskor si myslia ,ze moze ist o mimomaternicove...este v pondelok na krv . Kebyze mam velke bolesti hned nemocnica. Takze nic dobre asi🥺

ki_ki2
2. sep 2021

@leuska1991 podľa mňa sú tie hodnoty malé na 6 tt, ja som mala už plodík aj srdiečko , ale to je u každého individuálne , niketo ma až v 7 . Uvidíš ako sa to bude vyvíjať. Ale nemusí ísť o mm , možno len neprosperujúce tehotenstvo , a to špinenie môže znamenať že sa začínaš čistiť . Držím ti palce a je mi to ľúto 😓

leuska1991
autor
2. sep 2021

@majamat je to take vseliake,divne cele. Pred 3tyzdnami poz.test ,potom krvacanie,spinenie...bolesti brucha...na sone nic nevidno.takze tazko urcit ake tehotenstvo to je...ale asi dobre zial nie

leuska1991
autor
2. sep 2021

@ki_ki2 dakujem. Dufam,ze aspon ten spontanny potrat. A nie mmt. Bolesti mam dost velke🥺

anjelicek26
2. sep 2021

@leuska1991 aj pri mimomaternicovom by minimalne na sone nieco videli... uz je to dlho.

maria898
2. sep 2021

@leuska1991 bolesti mas kde? Ja som si mimomaternicovym presla nedavno. Bolesti boli velke v oblasti vajecnika teda nie klasicke mwnstruacne.

leuska1991
autor
2. sep 2021

@maria898 cele podbrusko,a vedeli zistit na ultrazvuku?aj ste boli operovana?

maria898
2. sep 2021

@leuska1991 no mne na to prisli az v 14+2,lebo sme si s doktorom mysleli ze uz prebehol potrat ja som totiz asi v 6tt dost silno a dost dlho krvacala nasledne na kontrole skonstatoval ze maternica je cista. Lenze stale som krvacala tak vseliak jeden den ano druhy nie a tsale dookola aj bolesti sa pridali taka strasne pichlava vlavo. A tak som zasla zas za lekarom a hladal hladal a nasiel nieco co vraj este nevidel. Som speci pripad. Poslal ma vycikat a kedze test stale pozitivny hned rano som nastupila do nemocky. Tam ma ale len sledovali a dali mi nejake infuzky a dufali ze sa to bud vstrebe alebo vyplavy. Po 3 dnoch som sla domov po dvoch tyzdnoch som sa mala hlasit u doktora na kontrolu. Uz som nekrvacala dali mi leky ale bolesti boli stale a kedze aj test stale pozitivny tak naspat do nemocnice a laparoskopia. Museli mi vziat vajcovod. Spravili aj priechodnost druheho ale zial nepriechodny. Zistili aj ze mam jednorohu maternicu a nevedia ani ako sa to mohlo stat lebo lavy vajcovod som ani nemala zrasteny s maternicou a lavy vajecnik mam prirasteny k hrubemu crevu. Teda cele zle vsetko. Ale jedno dietatko uz mam, dnes isiel prvykrat do skolky. Drzim palce

leuska1991
autor
2. sep 2021

@maria898 tak ste si presli teda. To mi je luto. Dakujem😊

smoliarka2322
20. okt 2021

Ahojte chcem sa spýtať či sa vám stalo niečo takéto.... Nemeškala mi menštruácia, prišla načas, naposledy 1.10. Skúšala som tie ovulačné testy keďže sa nám nedarí a ukazovali mi stále pozitívne už asi 7 dní stále silnejšia a silnejšia čiarka .... do toho som začala krvácať mimo cyklu.... tak ma napadlo z recesie urobiť si tehotenský test a vyšiel pozitívny... potom druhý, tretí .. tak som išla na pohotovosť tam ma vysmiali že zbytočne panikárim že to je ovulácia... nedalo mi to a išla som na krv súkromnej doktorke tá zistila že mám v krvi vysoké hodnoty HCG vyše 3500 ... tá mi hneď gratulovala k tehotenstvu ....
tak som išla doktorovi kvôli tomu krvácaniu ale na sone nevidel nič, maternicu mám prázdnu aj výstelka bola nižka :( vraj to je mimometarnicové zajtra idem na odber krvi či to klesá ...... strašne sa bojím a som strašne smutná, nemám vôbec žiadne príznaky nebolí ma ani brucho ani nič, cítim sa úplne fajn, dokonca aj to krvácanie mi už prestalo ... stalo sa vám niektorej niečo takéto?

star1
14. feb 2022

@leuska1991
Ahoj chcem sa opýtať ako to ďalej dopadlo??

leuska1991
autor
14. feb 2022

@star1 ahoj ,nakoniec to bolo biochemicke tehotenstvo. Ale hned som aj otehotnela a som v 22tyzdni🥰

star1
15. feb 2022

@leuska1991 aspoň že tak , gratulujem, drzkajte sa 🍀🍀

leuska1991
autor
15. feb 2022

@star1 dakujem pekne🥰

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre