Môže sa v 21. týždni tehotenstva jednať o odtok plodovej vody?

Zodpovedané
18. nov 2021

Dobrý deň,

som v 21. týždni a ráno som si všimla väčšie množstvo číreho výtoku na nohavičkách. Bolesti nemám. Pred týždňom bol krčok v poriadku cca 5 cm, riadne uzavretý. Zatiaľ sa to neopakovalo.

Mám sa obávať?

Čo mi odporúčate?

Ďakujem

Dobrý deň,

hojný vodnatý výtok, prípadne belavý je v tehotenstve normálnym nálezom.

Odsledujte si to, založte si bezfarebnú vložku. Pokiaľ by sa výrazný vodnatý výtok opakoval, tak je potrebné vyhľadať najbližšiu gynekologickú pohotovosť aj s vložkou. Tam jednoduchým testom - obliatím vložky špeciálnym roztokom -rozlíšia, či ide o plodovú vodu alebo nie.

V prípade ďalších otázok ma neváhajte kontaktovať.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník