Odtok plodovej vody v 23. týždni

kaja5321
25. jún 2021

Dobrý deň prosím ak máte skúsenosti, mam komplikovane tehotenstvo od začiatku hematon 7tt dala mi Dr lieky všetko vyzeralo byť v poriadku až na 20tt kedy Dr na UZV zistila malo plodovej vody lebo deň pred tým som za krvacala a mala výtok po týždni sa to zlepšilo a voda bola v norme avšak od 21tt začal horor jedna noc išla som do nemocnice lebo vždy keď som sa postavila z postele vytiekla zomna voda poslali ma domov takto dva krat som bola. Ďalšia noc vyšiel zomna veľký kus a číra krv myslela som ze je koniec 22tt povedali ze babo je v poriadku nechali ma 4 dní v nemocnici zastavili krvácanie a hop domov po 4 dňoch doma bum kŕče tvrdé brucho číra krv vedela som že je zle zase ma hospitalizovali bábätko v poriadku voda ale odteka a dotvára a takto stále zastavili krvácanie a nechali ma tu teraz som v 23tt sú tu niake mamičky co poridli v 24,25tt? Alebo majú podobný problém?

pink_lady
25. jún 2021
mess123
25. jún 2021

@kaja5321 ahoj, presne to iste som mala, hematom od 6tt no v 20tt mi zistili ze mi odkvapkava plodová voda, ja od začiatku tehotenstva som bola v nemocnici celé mesiace.. V 21tt mi doplnili vodu, no hodina približne na to mi odtiekla celá.. Začala som krvácať, vraj všetko v poriadku, no v noci bolesti, tlačenie na konečník, bolesti čím ďalej tým viac pravidelnesjie.. Na druhý deň má kontrolovali znova ze malý v poriadku, no vrátil na spať na lehátko ze ešte sa pozrie raz to bolo v zápätí sekundy, oznámil mi ze mu je ľúto a prestalo mu bit srdiečko, museli mi vyvolať pôrod kde zistili že som mala zápal.. Ale každopádne držím palce ze sa všetko vydá správnou cestou u teba a budete v poriadku.. Pozitívne je že sa ti voda dotvára sama takže bábätko ma priestor

andrea147
25. jún 2021

@kaja5321 áno ja, teraz nedávno. Mne odtiekla v 17tom týždni, a tiež sa dotvárala a zároveň odtekala.. Od toho času, ako som to zistila, som začala iba ležať na posteli aby sa bábu ten kúsok vody udržal co najviac.. Keďže sa lekári báli infekcie, čo by mohlo dopadnúť katastrofálne, tak naplánovali cisársky na 26+2. Všetko dobre dopadlo, ja som vydržala a bábätko zdravé, hoci troska dlhšie v nemocnici.. No keby sa narodilo neskôr s infekciou, to by bolo horšie, ba dokonca mohlo by to dopadnúť tragicky, ako takto skoro narodené ale zdravé.. Ja som ale mala doktorov vo Viedni, kde sa špecializujú na predčasne narodené od 23 týždňa. Môžeš vydržať aj dlhšie, no neriskovala by som. Odporúčam každopádne ležať na posteli, obmedziť pohyb, iba na wc. Nič za to nedáš.

martinaju
26. jún 2021

Baby prosim ako ste spozorovali odtok plodovej vody? Ako vyzerala?

andrea147
26. jún 2021

@martinaju no ja som nespozorovala nijak, iba som si vsimla že mám viac výtoku, no to nebol výtok, ale plodova voda pomaly odtekala.. Zistilo sa to až náhodné na ultrazvuku

martinaju
26. jún 2021

@andrea147 no toto aj mňa zaujima že čo je viac lebo včera som to akurat riešila že bčera toho bolo viac (vodnaty vytok od vody asi ťažko roroznám) ale keď som si dala intimku že behnem na pohltovosť nič potom zas až v noci keď som išla z wc mi začala tiecť kvapka po nohe (biela) utrela som to čakala asi hodinu a pol a zas nič. Výtok mám od začtiaku tehotenstva a včera toho bolo o málinko viac ale zas nemala som s čím prísť na pohotovosť aby spravili test. Ďalšiu kontrolu u gynekológa mám až 13.7. 😫

andrea147
26. jún 2021

@martinaju plodova voda ,, smrdí " ako spermie. Tak bolo ho tak o dosť viac, až som bola prekvapená, no ani vo sne by mi nenapadlo ze to je plodova voda, keďže som nemala šajnu, že také niečo sa môže stať, akurát ma viac boleli brucho a kríže, ako pri menzese

kiki68
26. jún 2021

@andrea147 ano to mozem potvrdit, ale smrdi ako spermie, ked uz je tak nejak pokazena. Ako normalne by tak vraj zapachat nemala. Ale mne prvy odtok ( uz po termine) nepachol nijako a ten druhy presne ako spermie.

andrea147
26. jún 2021

@kiki68 tak ja neviem, ale raz tu tiež jedna žena písala, že jej tiež smrdela ako spermia. A moja ci bola pokazena neviem, lebo to dieťa nacika tu plodovu vodu, a nemala som žiadnu infekciu, dieťa mam zdravé, tak neviem ze by som mala pokazenu plodovu vodu.

kiki68
26. jún 2021

@andrea147 neviem, mne to tak nejak povedali. Ze voda nesmie nijako zapachat. Moja teda pachla tak, ze nema skoro natiahlo. Ako keby tam 20 japoncikov robilo bukkake 😂🙈🙈 podla mna to bol top najhorsi moment porodu 😀

81anina
26. jún 2021

@martinaju no ja som mavala v tehotenstve bezne taky vytok presne ako opisujes tiekol mi biely jarcek po nohach ☺ dialo sa to hlavne rano ked som vstala z postele a vsetko bolo ok nikdy mi neodtekala plodova voda neboj je to ok

marrria1
28. jún 2021

@kaja5321 ahoj, chcem povzbudiť našim príbehom. Taktiež mi začala odtekat plodová voda v 23tt. Lekári mi nedávali velke nádeje vraj sa mam pripraviť aj na najhoršie, môže sa jednať o začínajúci potrat. Voda mi však stále odtekala ale aj sa dotvárala, ležala som v nemocnici kde ma neustále kontrolovali. Dcérka sa nakoniec narodila v 25tt s váhou 820gr. Začiatky boli ťažké, prešli sme si aj mnohými komplikáciami ale je to veľká bojovníčka a so všetkým sa popasovala 🙏. Tento mesiac oslavovala rok a je zdravá ❤️. Verím že u vás to dopadne rovnako pozitívne, treba veriť bábätku a nepripúšťat si nič zlé aj keď je to veľmi ťažké. Veľa síl prajem 🙏❤️

kaja5321
autor
29. jún 2021

@marrria1 ahoj tak to je krásny príbeh a želám vám veľa veľa zdravíčka ešte a nech vám malinka robí radosť je naozaj bojovníčka, uvidíme som momentálne v MT v nemocnici ťaháme už skoro na 24tt dnes ju pozerali vodičky tam ma ale malinko avšak vyzerá byt poriadku jasne prognózy sú všelijaké a všetko sa môže zmeniť ale snažím sa veriť že bude dobre

andrea147
29. jún 2021

@kaja5321 a aký je plán ďalej? Vydržať čo najdlhšie, aj s hrozbou infekcie, alebo ti naplánovali cisársky?

kaja5321
autor
29. jún 2021

@andrea147 aký je plán? Chodia každé ráno na vizite a jedine co sa pýtajú ci nemám kontrakcie alebo nekrvacam zatiaľ sa stále držíme len ta vodička v noci vytecie tak na vložku ptm od rána do podvečera je kľud a zase našťastie zatiaľ nekrvacam ale čistim sa z toho hematonu hnedým výtokom s plodovkou. Dnes mi zase brali krv výter a po 5 dňoch ideme zase na antibiotiká bola som aj na Sone tam už žiadny hematon nevideli ale vždy keď sa mala pohne ide aj vodička akoby von ale na Sone mala ako tak niaku vodu, čo bude veru neviem nikto sa ešte nevyjadruje pokiaľ neprejde tento týždeň celý

marrria1
29. jún 2021

@kaja5321 verím ze to dobre dopadne 🙏. Ú nás boli tiež všelijaké prognózy, nechceli ma ani previesť do väčšej nemocnice s neonatologiou kým neprekročíme 24tt, tak som čakala napospas v našej malej pôrodnici kde nemali ani poriadny inkubátor a počítala kazdy jeden deň.Nakoniec ma previezli do NZ. Taktiež som stále cítila ako voda vyteká, aj mi ju kontrolovali a chvalabohu malinka jej mala zatiaľ dosť no doktori sa báli hlavne infekcie, ktorá by mohla byt veľmi nebezpečná. Stihli mi ešte pichnúť kortikoidy na vývoj pľúc a keď už som mala tej vody čím ďalej menej rozhodli sa pre cisársky v 25tt. Ono je hlavne dôležité aby bolo bábätko v dobrých rukách a dostalo sa mu odbornej pomoci na mieste kde sa na to špecializujú co najskôr po narodení. Verim že si v dobrých rukách a doktori vedia čo robia. Snaž sa s bábätkom co najviac rozprávať a veriť mu ze bude bojovať a ty s nim, mne to veľmi psychicky pomáhalo ❤️

81anina
30. jún 2021

@kaja5321 bože 😔 držím silno palce nech to dobre dopadne a malá vydrží čo najdlhšie v brušku 🍀🍀🍀🙏

adelka2020
5. júl 2021

@kaja5321 ako ste dopadla ak to smieme vedieť??

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre