Môže stres na začiatku tehotenstva ublížiť plodu?

Zodpovedané
4. feb 2022

Dobrý deň,

som na začiatku 5. týždňa. Tehotenstvo som zistila až pár dní po meškaní menzesu a teraz si vyčítam občasný stres, ktorý som mala na začiatku 4. týždňa. Mala som nedorozumenia s partnerom a obavy z tehotenstva.

Dostáva sa k bábätku v tomto období už stresový hormón?

Mohla som mu nejako ublížiť?

Ďakujem

Dobrý deň,

samozrejme. Priveľa intenzívneho stresu vplýva negatívne na naše telo a ovplyvňuje všetky procesy v ňom.

Skúste pozitívne myslieť, berte ohľad na rastúce bábätko v brušku. Pevne verím, že bude všetko v poriadku. Absolvujte kontrolu u gynekológa podľa plánu.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník