Prvých 5 týždňov tehotenstva som pila a fajčila

blazonko1994
24. nov 2013

ahojte baby..mam taku malu otazocku 🙂 vo stvrtok sme s priatelom zistili ze budeme mat babatko 🙂 doktorka povedala ze uz je to 5. tyzden ale mam obavy..ja som totiz pila a fajcila skoro celych 5 tyzdnov...tehotenstvo bolo neplanovane takze som nevedela ze som v tom...myslite ze som mohla nejako babatku ublizit??

pipinka4
24. nov 2013

@blazonko1994 neboj sa urcite si mu neublizila.pitim urcite nie pretoze nemate este spojeny krvny obeh no a tym fajcenim tiez nie neboj a hlavne ked prestanes bude uplne super 🙂 . a pohar vinka sa dokonca doporucuje si dat ale cerveneho na krvinky ale samozrejme nie zase kazdy den ;) . takze sa neboj a uzivaj si tehulkovanie ;)

marienka1703
24. nov 2013

a vzdy je to bud alebo, bud sa udrzí alebo nie,,,v tvojom pripade bud rada 🙂))

billam
24. nov 2013

@blazonko1994 nie, neboj sa...len s tym uz prestan, lebo teraz je to najdôležitejšie obdobie - začínajú sa vytvárať vsetky orgány.

tinach
24. nov 2013

Asi nebudeš v ankete vyhlásená budúcou matkou roka, ale určite je všetko ok🙂 hlavu hore a teš sa 😀

misinka26
24. nov 2013

Ja som zistila, že som tehotná až v 8 tt, bábu sme sa sice nebránili ale aj tak som si to nejak nepripúšťala, takže sme s mm chodili po žúroch a taktiež som si aj vypila aj občas zapálila, dokonca som hádzala do seba ibalginy lebo som si myslela, že som chorá, vôbec na nenapadlo, že by som mohla byť tehu ... až kým mi ráno prišlo zle pri mojej obľúbenej káve 🙂 Tiež som sa obávala ale naštastie máme doma zdravého usmiatého chlapčeka 🙂 Takže sa nabeoj, začni so správnou a zdravou životosprávou a bude dobre, hlavne kľud 🙂 Držím palčeky ...

minninka
30. dec 2013

dobry den dievcata,,,ja mam jednu otazku,,,som v 6 tyzdni tehotenstva a moja pani doktorka mi nezobrala ani krv a ani mi nepredpisala ziadne vitaminy,,tak som to zobrala do vlastnych ruk,,tak podla toho co som citala a od kamaratiek som zacala brat kyselinu listovu,,,,ale potom ma kamosky strasili uz tie ktore maju deti,,,som sa im stazovala ze ma pobolieva pod bruskom,,ale nemam ziadne problemy a ani nemam spinavy menzes nic vsetko zatial v poriadku,,,a oni ma strasili aby som nepotratila aby som zacala brat utrogestan,,,beriem ich este len druhy den,,,priatel sa ma pytal co to beriem a odhovara ma od toho ze nech to neberiem ze mi to nepredpisala doktorka,,,,a moja otazka znie bojim sa ze ked ich prestanem brat tak sa mi potom moze daco stat a nakoniec potratim,,,prosim poradte mi co mam robit a kto ma niejake take skusenosti ,,,dakujem,,,

majusqa77
30. dec 2013

@minninka neuznavam taketo samoliecitelstvo, ked budes dane lieky naozaj potrebovat ti nezaberu. este kys.listovu - OK, ale utrogestan by som svojvolne urcite brat nezacala. a na odbery mas tiez este cas! a btw. ked neveris svojej lekarke, tak ju zmen a neordinuj si lieky sama

minninka
30. dec 2013

dakujem za radu,,,cize teraz ked prestanem brat tie tabletky utrogestan,,,sice som ich zobrala len dva krat nic sa mi nemoze stat???asi zmenim lekraku nie som s nou uz vemi dlho spokojna

sorciera24
30. dec 2013

@minninka mas uplne normalny priebeh a ty sa hces dodrbat nejakymi liekmi? to nie su lentilky!....a za to, ze su kamosky drbnute, tak ty budes skackat ako povedia, keby ti povedali, vyskoc z okna, elbo potratis, skocis?......preboha, zena...kolko mas rokov?.....pri normalnom tehotenstve nepotrebujes ziadne vitaminy....(mozno tak tu kyselinu litovu...ok....)...inak nic....a to, ze ta pobolieva podbrusko je normalne, sa ti roztahuje maternica...a takto to reaguje....pri kazdom pichnuti si naordinujes lieky?....( a tych pobolievani budes mat este dost, to ti grantujem...)....ak si enspokojna s lekarkou vymen ju, ale nie za kamartku, ale za nejakeho odbornika......

katy1979
30. dec 2013

@minninka tvoj priatel ma pravdu. to ze ta pobolieva podbrusko je uplne normalne na to ziadne lieky brat nemusis a aj to ze ti lekarka nedala ziadne vitaminy ani nezobrala krv je tiez uplne v poriadku. Predpokladam ze ti povedala kedy mas prist.

minninka
30. dec 2013

dakujem za vycistenie zaludka,,,mam 26 ale nemam ziadne skusenosti s teotenstvom,,,
cize okamzite ich prestavam brat,,,ale nemoze sa mi nic stat ked som uz uzila dva krat a teraz prestanem???
aby som si sama nesposobila potrat,,ze som ich zacala brat,,

sorciera24
30. dec 2013

@minninka sorry, ze som sa tak rozhonila, len pre mna je toto konanie nepochopitelne...tiez som bola v 25 prvykrat tehotna, ale popravde, robit nieco podobne by ma ani nenapadlo..... dala si si do seba nejaky umely hormon.....citaj prib. letak a popravde, ci to moze uskodit? ja neviem......nie som odbornik, ymslim, ze nikto tu na anonymnom fore....opat sa pytas na nespravnom mieste....odpoved ti da lekar....my sa tu mozeme len domnievat....

zuzana76
30. dec 2013

@minninka
@sorciera24 utrogestan sa v tehotenstve berie, urcite kvôli tomu nepotrati, ja som to brala obe tehotenstva do asi 12 tyzdna, 2x si uzila liek, urcite sa ti nic nestane, kyselinu listovu ber urcite a mozes aj vitamin E , pripadne iny komplex vitaminov pre tehotne , to co je za sposob, ja som si utrogestan tiez vypytala od gynekológa, teda prvy krat mi ho naordinoval on a druhy krat , kedze som mala s nim dobre skusenosti, tak som si ho vypytala, hoci uz som ho nebrala tak poctivo ako prvy krat a vsetko bolo v poriadku

dada7701
30. dec 2013

..no nefandím Ti, že si pila a fajčila..ale čo už...je to na každom človeku čo si robí so svojím životom a zdravím....ale chcem ťa podporiť, ja si myslím ,že nič sa nestane ( aj ked jeden nikdy nevie ) ....ale koľko je takých žien, ktoré zistia,že sú tehotné až neskôr ?! ... ale istotu budeš mať až o 8 mesiacov....držím palce...

sorciera24
30. dec 2013

@zuzana76 ano berie, ale je na predpis (asi z nejakeho dovodu).....a lekar, kt. predpisuje len tak hocico, co si zaziada, by som ja vymenila....ale to som ja.....ked je dovod na to to brat, ok....ale ked zaidny dovod nie je....tak naco?

kinna
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
evening_star
30. dec 2013

@minninka Utrogestan ti určite neublíži, práveže pomôže, môj lekár ho predpisuje všetkým, ak ho chcú, lebo vraví, že progesteronu je v tehotenstve poväčšine menej ako viac. A to moj gyndos urcite nie je z tych, co lieky predpisuju ako na pase, praveze ma vzdy upozornuje, ze ktory liek kolko sa doplaca, nech si vyberiem, a vacsinou povie, ze tie lacnejsie maju rovnaky ucinok, je to len biznis, a ani neodporuca sa "previtaminovávať" v tehotenstve. Len som ťa chcela ukludniť, že utrogestan je v pohode, len pomôže.

minninka
30. dec 2013

dakujem ti velmi pekne,,,evening star,,,uz som sa zacala stresovat ,,,,

zuzana76
30. dec 2013

@sorciera24 ja mam dobrého gynekológa, tiez urcite nepredpisuje len tak, vysvetlil mi naco sa to berie, prvy krat ho naordinoval z dovodu, ze prvýkrát som potratila, som taktiez nazoru ako evening star, ze ublizit to nemoze
@evening_star

sorciera24
30. dec 2013

@zuzana76 ved ja netvrdim, ze moze...... len, ze sa predpisuje asi z nejakeho dovodu...u teba ten dovod, ako si teraz napisala, bol.....ale bezdovodne....a este aj nasadit sama......toto sa mi nepaci..... 😉

gakicova
14. jan 2014

no aj ja som fajcila ked sme este nevedeli ze sme v tom 🙂 stale som myslela ze dostanem menstruaciu lebo ma bolelo brucho normalne ako ked mam dostat a ani by som to nezistila keby mi doktor nepredpisal kvapky ktore nemozu brat ani tie ktore sa este len snazia o babo a to sme sa snazili 2 roky tak test som si urobila a vysiel pozitivny 🙂 a to som bola uz asi v 4-5 tt a predtym som tiez aj vypila ked sme mali navstevu aj som fajcila a dokonca sme doma aj malovali tak tiez sa obavam ci bude vsetko ok fajcit aj pit som hned prestala tak dufam ze bude vsetko ok ale priznam sa mam obavy velke ale co vsetko citam co sa nemoze tak to je uz moc v tehotenstve sa nemoze asi uz nic 🙂

miskaarasticek111
11. okt 2014

Dobry den
chcela by som sa opytat ze odkedy je plod napojeny na mamin krvny obeh?..Lebo vsade inac pisu. dakujem za odpovede🙂

klya
11. okt 2014

@blazonko1994 Ahoj, hlavne kľud. Vystresovana mamina, zle pre babo. Ja som otehu neplánovane (ani len vo sne by ma to nenapadlo) na konci novembra. No a vieš si predstaviť, sviatky 😝 A Silvester 😉 Všetko je úplne v pohode, už mám veľkú slečnu. Jasné, že nedávam zlý navod, no keď človek netuší a už sa stalo... Hlavne pohodicku.

evittam
11. okt 2014

@klya Nie je pravda, že vystresovaná mamina-zlé bábo. Ja som bola v tehotenstve s dcérkou stále pod stresom a nervózna v práci a aj som sa obávala toho, že bude zlá. Teda syn bol fajn bábo, ale také ako moja dcérka som ešte nevidela 😀 . Spí celú noc od 4.mesiaca, stále sa len škerí a usmieva......

klya
11. okt 2014

@evittam Nie zlé babo, ale zle PRE babo 😉 Samozrejme, nie vždy sa dá usmievať 9 mesiacov. No aspoň v rámci môže možnosti 😉

deina79
22. okt 2014

Nic sa nestalo, ja som fajcila tiez asi do 3tt a ked som zistila, ze som tehu, tak zo dna na den som prestala 🙂, sme silne a nenavidim matky, ktore na to kaslu a zapalia si v tehotenstve

tjaden
23. okt 2014

@blazonko1994 mohlo mu to ublížiť aj nemuselo viem o deťoch ktorým to ublížilo ale poznám matky ktoré chlastali do tretieho mesiaca a decka su zdrave

junova
23. okt 2014

@tjaden Mamička už porodila. Snáď má.zdravé dieťa
Otázka je už rok stará.

tjaden
23. okt 2014

@junova hop :D

blazonko1994
autor
25. okt 2014

presne tak dietatko sa uz narodilo a je zdrave 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre