Môžem byť tehotná aj po tablete "po"?

Zodpovedané
4. máj 2022

Dobrý deň,

mala som nechránený pohlavný styk presne pred 14 dňami, hneď na nasledujúci deň som si dala tabletku "po". Včera som si urobila tehotenský test, čakala som 5 minút a výsledok bol negatívny. Asi po polhodine mi napadlo, že sa pozriem znova, bol tam slabučký začiatok druhej čiarky.
Hneď som si spravila ďalšie 3 testy a boli negatívne, dnes ráno na ranný moč som si robila ďalší a znova negatívny a asi hodinu na to som dostala menštruáciu.

Môžem byť tehotná aj napriek 4 negatívnym testom, menštruácii a plus aj tablete "po"? Nerozumiem tej slabunkej druhej čiaročke.

Ďakujem za odpoveď.

Dobrý deň,

tehotná nie ste. Výrobca aj v príbalovom letáku tehotenského testu neodporúča odčítavanie výsledku po uplynutí stanovených minút. Urgentná antikoncepcia + menzes + 4 negatívne testy sú jasným dôkazom toho, že tehotná nie ste.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník