Môžem byť tehotná i napriek negatívnemu testu?

leak61
11. feb 2012

Dobrý den.
Nechraneny pohlavny styk som mala s manzelom dna 14. 1. 2012. Napriek tomu som dostala periodu o dalsi tyzden v ocakavanom termine - 22. 1. 2012. Trvala priblizne 7 dni a bola bezna, nie slabsia alebo silnejsia. Cyklus mam pravidelny - 28 dnovy. Od zaciatku februara a do dnesnych dni na sebe pozorujem tieto priznaky : zvysena unava, tocenie a bolest hlavy, nutkanie na zvracanie a neustala bolest v podbrusku. Pichanie sa skoro nevyskytuje, iba obcasne a skor v strede, trosku nalavo. Kedze mi tieto priznaky pripominaju tehotenske, rozhodla som si vcera kvoli mojej pomernej nedockavosti urobit tehotensky test. Bol negativny. Nasledujucu periodu mam dostat o tyzden - 19. 2. 2011. Môžem byť na zaklade popisanych skutocnosti tehotna aj napriek menstruacii a negativnemu testu, alebo ide skôr o priznaky niecoho ineho. V niektorych clankoch som citala, ze telo par dni po otehotneni este nemusi vediet, ze je tehotne a preto som dostala spominanu menstruaciu..
Vopred dakujem za odpoved, velmi mi pomozete.
Lea

xenia23
11. feb 2012

@leak61 ahoj, tehotna mozes aj nemusis byt, priznaky mas podobne, ak si, tak mozno mas nizku hladinu HCG hormonu, ktory sa tvori pri otehotneni
ale ja mam kamosku ktora bola tehu a mala este prve 3 mesiace menzes
alebo skus dalsi testik
ale je lepsie si robit test az ked ti meska asppon tyzden

leak61
autor
11. feb 2012

Keby to cakanie nebolo take unavujuce 😒

xenia23
11. feb 2012

@leak61 ajaj, to verim 🙂

svetllana
18. feb 2012

Ahojte dievcata. Bola by som Vam povdacna, keby ste mi povedali svoj nazor, pripadne skusenosti k mojmu problemu. Cely tyzden som sa tesila z pozitivneho tehotenskeho testu, dnes rano som sa chcela pozriet, ako ciarka silnie, myslela som si, ze uvidim dve kolajnice a namiesto toho jedna ciarka. Test som opakovala po 4 dnoch od posledneho pozitivneho. V tom som si uvedomila, ze uz ma ani prsia nebolia tak, ako predtym, ani ma nenapina..jedine, co pretrvava je bolest v podbruchu. Mam to brat tak, ze moje tehotenstvo skoncilo? Nekrvacam este. Dakujem!

cristinna
18. feb 2012

Ahojte, mne meskal menzes 5 dni po termine, kedy som mala dostat a dovtedy som mala take priznaky ako unava, bolesti podbruska, citlivejsie prsia... Ale na 5 den meskania mi prislo spinenie, trvalo dva dni a dnes dorazil menzes. Testla som, negativny. Gynoska mi odporucila skusit test o tyden neskor. Ja si myslim, ze mi proste meskal menzes, hoci je to prvykrat, ze meskal, lebo ja mam pravidelny 28.cyklus. Uvidime.

cristinna
18. feb 2012

@svetllana
Podla mna by si radsej mala ist k gynoske, je mozne ze sa ti skoncilo spontanne. Ale to radsej sa telefonicky opytaj svojej gyn. Drzim palce.

sisaha
18. feb 2012

@svetllana zajdi hned v pondelok k doktorke, alebo ak nevydrzis, tak na pohotovost, nech ti spravia sono a budes na istom.

svetllana
18. feb 2012

Tak, baby, ja som si prave docitala o biochemickom tehotenstve a myslim si, ze to bude, zial, moj pripad. Ono ja som presne vedela, kedy bola ovulacia, a preto som si robila tie testy este pred dnom ocakavanej ms. Takze, keby som nebola nedockava, ani som nemusela vediet, ze som bola tehotna..mohla som sa vyhnut tomuto sklamaniu...Keby bolo keby :(

lucicka155
20. aug 2012

Ahojte potrebuji pomoct meska mi menstruacia mam bolesti podbrusku a je mi ale aj zle nekdy rano nekdy celi den a boli ma aj hlava myslite ze mozem byt tehotna?jsem stoho strasne nervozna dakujem

marcika01
25. aug 2012

Ahojte babuľky....po dlhšom hľadaní informácií na nete, som sa rozhodla, že sem napíšem aj ja 🙂 S manželom sa snažíme o druhé dieťatko...nakoľko pracujem v zahraničí, moje plodné dni mám práve, keď som vonku...pred cca 20-timi dňami sme išli naplno...bola som tesne po menzese, včera som si robila teh. test, ktorý mi vyšiel negatívny...po konzultácii s lekárkou, sme sa dohodli na posunutí menzesu s Lutenylom, aby mi vyšli plodné dni keď som doma. Ale mi aj povedala, že keby som aj tehotná bola, tak mi test nič neukáže, až po meškaní menzesu...tak teraz neviem, ak aj som náhodou tehu a budem brať Lutenyl...bojím sa, aby som tomu miminu nejako neublížila... ☹ ...máte prosím vás niektorá podobné skúsenosti?...ďakujem 🙂

marcika01
25. aug 2012

ešte by som chcela dodať, že mám mierne bolesti v podbrušku, časté nutkanie na močenie...a ľavý vaječník ma bolí dosť silno...ale to môže asi súvisieť všetko s prichádzajúcou menzes... 😒

evulik1503
27. nov 2016

Ahojte baby chcela by som sa vas opytat tento mesiac mi fodiel menzes 7.11 do 10.11 mala som sex cez plodne dni stale mi je na vracanie a brucho mam nafuknute vcera som mala take slabuce krvacie a odvtedy nic .dalsi menzes mam dostat az o 12 dni robila som si test bola tam slaba ciarka mozem bit aj tehu daujem za vase odpovede

evulik1503
27. nov 2016

Co si myslite

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?mesiace tehotenstva
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre