Môžem ísť na kontrolu po spontánnom potrate až na ďalší deň?

Zodpovedané
4. jan 2023

Dobrý deň,

chcela by som sa opýtať, 28. 12. mi žiaľ doktor oznámil, že plod sa nevyvíja. Dohodli sme sa, že vyčkáme, či sa čistenie spustí samé. 31. 12. som začala krvácať ale nič nevyšlo a krvácanie sa zastavilo. Včera 3. 1. som začala veľmi silno krvácať a mať bolesti. Na pohotovosti ma skontrovali, pichli injekciu na stiahnutie maternice, plod tam už nebol ale ostali tam ešte zbytky. Krvácanie je už slabé a ustalo. Dnes môj lekár nepracuje.

Bude v poriadku, ak na kontrolu pôjdem zajtra, nie je to nebezpečne?

Ďakujem za radu.

Dobrý deň,

postačí kontrola zajtra.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník