Rekonvalescencia po spontánnom potrate

tamarka9
13. nov 2013

Ahojte dievcata, bola som v 5tt a spontanne som potratila, zacala som krvacat normalne ako na menstruaciu a tak som pochopila co sa stalo ☹ Ked som prestala za dva dni krvacat isla som lekarovi aby ma pozrel, ci som sa dobre vycistila aby som nedostala nejaku infekciu a podobne. No on povedal, ze ziadne zmeny nevidi, ze mam prist na krv (zajtra) a podla toho uvidime. Lenze ja mam stale pocit v bruchu ako keby som mala dostat ms a tahave bolesti, kore sa striedaju raz na jednej raz na druhej strane a od toho krvacania presli 3 dni co uz ziadne nemam. Tak som sa chcela opytat, ze tie ktore ste takto skoro potratili a neboli na cisteni, ci mate rovnaku skusenost, alebo tie bolesti nie su normalne a mam ist zase za lekarom. Inak nie su neznesitelne, ze krce a podobne, len je to neprijemne a trapi ma ci som Ok. Vopred vam dakujem 🙂

schira
13. nov 2013

Radcej chod za lekarom len pre istotu.

tamarka9
autor
15. nov 2013

@schira dakujem za odpoved, lekarovi som volala ako prvemu, ale dost ma odbil, nic na to nepovedal, akurat ma o 10 dni !!! velmi neochotne objednal na sono. Som velmi sklamana z neho, takto sa nespraval nikdy a to uz k nemu chodim skoro 10 rokov, no po tomto ho mam chut vymenit. Preto sa vas tu pytam ako to bolo u vas, ved mozno je to normalny stav...

123698745
15. nov 2013

Ahoja, 29.5.2013 jsem byla na revizi dělohy... taky jsem potratila... dle mě si raději zavolej / navštiv lékaře...není to sranda...a kdyby stále nereagoval navštiv jiného...

schira
15. nov 2013

Hladaj si ineho lekara ja som mala taku doktorku 😠 nakoniec som skoncila v nemocnici a este par dni tak som sa mohla rozlucit s detmi navzdy. Drz sa.

kiki68
15. nov 2013

no ja by som isla pre istotu rovno na gyn. pohotovost do nemocky a asi skoncis hned na USG a ked to nebude ok tak na kyrete,ale je to lepsie ako nechat to tak a cakat 10 dni,hlavne ak sa to zastavilo,je mozne,ze tam nieco zostalo a bude treba to docistit. Mne kyret robili a nie je to nic strasne,15minutova zalezitost, potom par dni krvacas trosku a potom treba uz len pit alchemilkovy caj a ist na kontrolne USG.

sjuzan77
15. nov 2013

@tamarka9 ahoj, v prvom rade, je mi luto, co sa stalo, chapem tvoje pocity. v druhom rade, urcite zvaz vymenu lekara, jeho pristup nie je ok. ja som potratila v 6tt, tiez spontanne, zacala som krvacat 😔 ale hned v ten den, ako to zacalo, som volala lekarovi, ten mi kazal hned prist. vysetril ma, zobral krv na hcg a nasadil duphaston. zial nezabral a o 2 dni som potratila. tiez som bola bez kyretu, vycistila som sa sama. lekar mi kazal prist, ked dokrvacam, spravil sono, aby videl, ci je vsetko v poriadku, vzal krv na hcg, kontroloval mi ju, kym neklesla na 0.
co sa tyka bolesti, dost neprijemne ma bolelo podbrusko, ziadne krce, len take tahave, ako popisujes. len mna nenormalne boleli krize, preslo to asi tak po tyzdni. potom uz bol klud, dnes som 4 tyzdne po potrate a uz som aj dostala prvu menstruaciu 😉

tamarka9
autor
17. nov 2013

@sjuzan77 dakujem ti velmi pekne za odpoved, ja som tyzden po tom a aj tie bolesti zacali ustupovat ked som v klude uz je to OK, ked vela chodim, alebo blbo sedim, tak este sem tam citim tie tahave bolesti. Ale som rada ze si odpisala, lebo som netusila ci je to v poriadku a moj lekar sa k tomu nevyjadril ako som uz pisala. Ja som nastastie zdravotnicka takze som vedela aspon co mam sledovat, keby islo do tuheho (silne krce, teplota, tlak, pulz...) tak by som vedela ze bezat na pohotovost. Na krv som bola, hcg kleslo na 2,1 a ako som pisala to sono som si vynutia. Hladam niekoho noveho, len je to tazke ked nikoho nepoznam...
A samozrejme aj tvojej straty je mi luto, vsak obe vieme o com hovorime a potesilo ma ze si pisala, ze sa ti tak pekne obnovil cyklus, dufam ze aj u mna to tak bude... a kedy sa opat zacnete snazit? lebo ano k tomu mi dr nic nepovedal...otrasne...

pirhina
17. nov 2013

@tamarka9 ahoj aj ja som tiez potratila raz ma cistili a raz som spontanne naozaj to cistenie nieje take strasne a rychlo som sa zotavila po spontannom potrate to bolo horsie dost silno som krvacala ty si krvacala iba ako pri menzese?lebo ja som stresne krvacala a teraz vobec nekrvacas?ani nespinis?

mon84
17. nov 2013

@tamarka9 , @sjuzan77, ja som ten isty pripad ako vy. Na zaciatku roka som potratila na zaciatku 6tt. Krvacala som normalne, ako ms, len o 1 den dlhsie. Ziadne bolesti som potom nemala. Ked som zacala krvacat, dr na pohotovosti mi spravila sono a hcg. Potom o tyzden mi moj dr zad spravil sono a hcg. Vsetko bolo ok😉. A hnedna to som znova otehotnela - nemala som ani riadnu ms. Dr na pohotovosti som sa pytala, ci mozme hned skusat znova, mi povedala, ze ano, ze keby som si nerobila test, by som si myslela, ze mi len meska ms...

kikuleenka
17. nov 2013

@tamarka9 no,pri pristupe Tvojho lekara chod radsej na pohotovost, skoda ze si nesla hned ked si zacala krvacat...

sjuzan77
17. nov 2013

@mon84 gratulujem k malinkej, dufam, ze aj nam sa hned zadari 😉

@tamarka9 ked som bola na kontrole po potrate, tak lekar mi povedal, ze vsetko sa vycistilo, som v poriadku a zacala sa mi obnovovat sliznica. Tak ze ked skonci prva menstruacia, mozme sa zacat snazit. Je to tazke, ked prides o babo, ale v mojom pripade to asi tak musela priroda zariadit, dostala som totiz hned po otehotneni silnu chripku s horuckami a trvala 3 tyzdne. Pravdepodobne sa nie o poskodilo 😔

tamarka9
autor
17. nov 2013

@pirhina ano ja som krvacala iba ako pri ms, necele tri dni, ale to je u mna normal ms, ako som vysadila HAK tak mavam ms max tri dni. Preto som nesla ani na pohotovost, neboli ani silne krce ani silne krvacanie a presne ako pise
@mon84 ze keby som nemala pozitivnu krv, tak ani neviem ze som tehu.

tamarka9
autor
17. nov 2013

@kikuleenka no pojdem buduci pondelok na to sono a potom budem hladat ineho lekara, nastastie bolesti prechadzaju, ale do buducna take stastie mat nemusim a s jeho pristupom to asi nema buducnost...

tamarka9
autor
17. nov 2013

@mon84 gratulujem ti, je to vyborna sprava aj pre nas ostane, co sme prisli o babo, ze buduce tehotenstvo moze byt ok a ze sa to uz nebude opakovat, pretoze som potom mala veru vselijake pocity, ze ja uz nechcem ani skusat 😠 a ze nie som schopna vynosit dieta, uplne zle...ale pomaly ako sa telo dava dokopy tak aj dusa a po novom roku by sme asi zase na to skocili 😉

tamarka9
autor
17. nov 2013

@sjuzan77 a ako dlho po tom ako si prestala krvacat si bola na sono? Lebo ja pojdem ked to bude cca 2 tyzdne po tom ako som prestala, myslis ze vtedy bude vidiet ci je to ok- mne sa to zda totiz neskoro, ale som rada ze som sa aspon na nejake sono dostala 😠 A ja neviem cim to bolo, chora som nebola, akurat som mala dost stres, pretoze som zistila ze koncim v praci a nedarilo sa mi najst novu, tak neviem ci to mohlo byt aj stresom...

pirhina
17. nov 2013

@tamarka9 neboj vsetko bude dobre ja ked som potratila prvy krat tak po 3 mesiacoch som zas otehotnela a zas potratila zabala som chdit po roznych vysetraniach a zistili mi ze mam hustu krc nasadili mi anopyrin otehotnela som hned aj som si zacala pychat inekcie na riedenie krvy a co nevidied uz idem rodit uz iba par dni neboj nevdavaj sa dnes kazde 7 tehotenstvo konci potratom bohuzial

tamarka9
autor
17. nov 2013

@pirhina tak ja by som nemala mat ziadnu pricinu, pravidelme chodim na preventivne prehliadky aj obvodakovi, aj gynekologovi a ziadne vseobecne problemy nemam, iba ak by to bolo nieco specifickejsie, co som si doteraz myslela, ze by moj lekar objavil, ale uz o tom pochybujem 😠 Myslim ze to tak malo byt, nieco sa nepodarilo a verim tomu ze dalsi pokus uz bude uspesny. Trochu ma vsak trapi ta kratka ms co mavam po vysadeni HAK, ci mam dostatok sliznice vytvorenej na uhliezdenie, samozrejme som to lekarovi spominala, no bez kometara, ze to je individualne...no neviem...Tebe prajem rychly porod, nech sa uz tesis s uzlickom a vela vela zdravicka 😉

pirhina
17. nov 2013

@tamarka9 dakujem aj tebe zelam rychle zotavenie a sup sup na druhy pokus 😉

sjuzan77
17. nov 2013

@tamarka9 volala som mu hned na druhy den rano, ze uz to skoncilo a kazal mi prist na sono este ten den poobede. skontroloval mi uplne vsetko, vajecniky, maternicu, robil to dost dokladne. nastastie mam velmi dobreho lekara, ma u mna velku doveru 😉
nemuselo to byt stresom, proste sa mohla len chybne vymenit nejaka geneticka informacia, lekar mi vysvetlil, ze keby bolo male v poriadku, urcite by som nepotratila. proste sa to stava. 😔

farmacka
17. nov 2013

@tamarka9 odporuca sa pockat tri cykly a mozete skusat opat

farmacka
17. nov 2013

@tamarka9 nezufaj! ja som potratila a dnes mam tri deti! vsetko bude v poriadku!

mon84
18. nov 2013

@tamarka9 ja som nechcela cakat. Citala som, ze po potrate je telo "nabudene" a zena otehotnie lahsie😉. Samozrejme, ze sa na to musi citit. Neboj, vsetko bude ok, a na take ani nemysli, ze si neschopna donosit babo! Drzim palce, aby vsetko dovre dopadlo😉

tamarka9
autor
19. nov 2013

@farmacka
@mon84 baby dakujem ste zlate, nebudem ja dlho veru cakat, nastupujem od decembra do novej prace a po novom roku ideme na to 😉

maria.vinea
27. nov 2013

moj nazor je taky, co sa tyka svojho zdravia, ze radsej rob paniku, ako nieco zanedbat! cize ist radsej k inemu lekarovi

ninocka84
27. nov 2013

ahojte baby. teraz som objavila vase skusenosti. ja som potratila v 6tt 7.11. ... v noci som dostala strasne krce a krvacanie, hned osm sla na pohotovost, ale uz sa nic nedalo robit. z pohotovosti som sla potom k svojmu dr, a on mi hned spravil sono, o 3 dni dalsia kontrola, zas sono aj krv. no a v dec. po ms mam ist zas na kontrolu. rozpravala som sa o tom s viacerymi, a povedali ze aspon ten mesiac nechat maternicu oddychnut. ja som otehotnela po 3 mesiacoch na duphastone takze dufam ze sa coskoro uz zadari. kazdopadne tie bolesti po potrate boli neprijemne, ci uz fyzicke aj psychicke. drzte sa baby a musime bojovat ! 🙂

ninocka84
27. nov 2013

@farmacka 3 mesiace sa hovori pockat po kyrete ale nie ked je spontanny nie? aspon to mi povedali 3 lekari nezavisle od seba.. ze po prvej ms mozeme skusat zas.

denisalm
2. dec 2013

@tamarka9 ahoj, mne sa stalo tiež to isté v 4tt, ešte o tom ťažko rozprávam a píšem.......mala som veľmi nízky HCG, doktor spravil sono a povedal že plod nevyvíja ale odumiera....bolo to minulý týždeň štvrtok a sobotu som začala krvácať. Doktorom som hovorila, že telo sa vyčistí prirodzenne, že ide o micropotrata že to bolo veľmi na začiatku a zato nemusím isť do nemocnici. Ke´d prestanem krvácať mám isť na sono,aj na odber.
Tebe už je lepie? Už spravili ti sono?

tamarka9
autor
2. dec 2013

@denisalm ahoj moja, v prvom rade je mi luto, ze sa to stalo aj tebe, ale neboj sa, cas pojde ako voda a kazdym dnom bude lepsie, aj ked nezabudnes nikdy, ale bolest bude naozaj mensia. Mne je uz celkom dobre, tie bolesti trvali cca tyzden, potom to ustalo, bola som na krv, HCG kleslo skoro na nulu a uz som bola aj na sono a lekar povedal ze je vsetko ok. Co sa tyka dalsieho otehotnenia moj lekar zase zastava nazor ze cakat netreba vobec, ze zeny casto v minulosti vobec nevedeli ze vobec boli tehotne a mnohe ani dnes nevedia, jednoducho posunuta ms a nic sa neriesi, ze je to na zene samej. My sme si ale davali pozor, ze do prvej ms pockame, aj ked raz sa nam smyklo, sme spali u kamosov a zabudli sme ochranu, tak ze riskneme 😅 Prajem aj tebe aby smutok presiel a aby si sa co najskor tesila na novy zaciatok 😉 Ja som myslela ze mi to bude trvat niekolko mesiacov a coby...presli dva tyzdne a uz som tuzila skusat opat 🙂

denisalm
2. dec 2013

@tamarka9 ďakujem za dobré rady, je to už oveľa lepšie ako minulý týždeň.....že kedy sa môžeme opäť pokúsiť , sa rozhodne sono, hlboko dúfam, že všetko bude OK. V minulosti ozaj takéto veci ženy neriešili, nevedeli o tom, že boli v tehu, a ani to nebolelo, no ale neviem, kto ako to prežíva, ale to krvácanie nebola ako ms...aspoň u mňa nie. Tak silno ešte nidky v živote som nekrvácala, aj tá bolesť v podbrušku ☹ tiež bolo úplne iné ako pri ms.......3 dni predtým ako som začala krvácať som nevedela jesť, jedlo som vôbec nemusela, cítila som stále že som nasitá a jedla som na silu, horko-ťažko som vedela prehltnúť jedlo. To som povedala aj gynekológovi, on povedal že moje telo už to citil, že dačo nie je poriadku a takto reagoval.....už menej krvácam, pomaličky dostanem chuť do jedla 😉

tamarka9
autor
2. dec 2013

@denisalm neboj sa, drzim paste aby si sa pekne vycistila sama a aby sono ukazalo za tychto okolnosti len tie najlepsie spravy a to ze si v poriadku a mozte sa snazit o babo dalej. My zeny sme silne stvorenia a po dazdi sa vzdy ukaze snlniecko, ja tomu verim 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre