Môžem mať hnedý výtok namiesto menštruácie?

Zodpovedané
8. feb 2022

Dobrý deň,

23. januára som užila tabletku Escapelle a 30. januára mi začalo hnedé špinenie. To trvá až do dnešného dňa. Menštruáciu by som mala dostať zajtra. Mám aj bolestivé prsia ako vždy pred menzesom.

Môžem mať hnedý výtok namiesto menštruácie, alebo mi môže menzes ešte normálne prísť?

Ďakujem

Dobrý deň,

po užití urgentnej antikoncepcie je menzes nepredvídateľný (intenzita, trvanie, čas príchodu).

Tak ako môže ísť teraz o menzes, tak sa vám môže v normálnom čase normálnou intenzitou ešte spustiť. Pokiaľ sa však nedostaví, tak pre istotu si zrealizujte tehotenský test.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník