Môžem mať problematickejšie tretie tehotenstvo?

Zodpovedané
17. sep 2021

Dobrý deň,

moje druhé tehotenstvo sa nieslo od 6. mesiaca ako rizikové - začínajúce sa otváranie a skracovanie krčka. Týždeň som ležala v nemocnici v 7. mesiaci tehotenstva a potom prísny oddych.

Syn sa narodil 36+2tt. Pri prvom tehu som nemala žiadne závažnejšie problémy. 2 týždne pred pôrodom mi bolo povedané, že to bude skôr. Aj som rodila ešte v ten týždeň.

Môže sa stať, že pri treťom tehotenstve bude už automaticky rizikové tehotenstvo?

Môžu sa mi problémy objaviť ešte skôr?

Ďakujem

Dobrý deň,

ako sama píšete, mali ste dve rôzne tehotenstvá. Pri prvom neboli žiadne komplikácie a pri druhom vyššie popisované.

Nedá sa predpovedať aké bude Vaše ďalšie tehotenstvo. Môže byť úplne bezproblémové.
Určite však budete častejšie sledovaná.

V prípade ďalších otázok ma neváhajte kontaktovať.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník