Môžem mať teliesko, ak som ešte nerodila?

Zodpovedané
26. sep 2022

Dobrý deň,

pred týždňom som užila tabletku po. Dnes mi prišla menštruácia - krvácam úplne normálne ako cez klasickú menštruáciu.

Chcem sa opýtať, môžem začať brať antikoncepciu - krúžok cez túto menštruáciu alebo počkať ešte na ďalšiu?

Krúžok som už brala pred niekoľkými mesiacmi, ale chcela by som znova užívať HAK, premýšľala som aj nad telieskom (keďže deti nechcem) lenže som nerodička a môj gynekológ mi ho zaviesť nechce z nejakého dôvodu. Neudal dôvod len to, že som nerodila.

Takže by ma zaujímalo, aký máte názor na teliesko?

Ďakujem.

Dobrý deň,

krúžok si už môžete nasadiť v tomto cykle.

Čo sa týka telieska, kľudne aj ako nerodivšia.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník