Môžem mať znova chlamýdie?

Zodpovedané
7. aug 2022

Dobrý deň,

chcela by som sa spýtať, 1. 3. som sa preliečila na chlamýdie, testy boli negatívne. No odvtedy mám divnú menštruáciu, krv je riedka a vždy pred menzesom mám biele hrudky v pošve ktoré potom menia farbu a konzistenciu na žltý výtok. Nikdy som to nemávala, bola som s tým aj u doktorky, dala mi Lomexin tablety, zabrali vždy len na mesiac a znova to isté. Mám priateľa ale odvtedy spíme spolu s kondómom. Priateľ chlamýdie nemal (nemá).

Chcela by som sa preto spýtať, či je to normálne?

Iné ťažkosti nemám, v podstate cítim sa dobre.

Za skorú odpoveď ďakujem.

Dobrý deň,

Chlamýdie nespôsobujú zmenu menštruácie a obvykle ani nemajú príznaky. Skôr si myslím, že sa Vám opakovane vracia mykóza. Pravdepodobne pôjde o narušenú mikroflóru pošvy, kedy dostali šancu niektoré baktérie a tiež kvasinky sa premnožiť.

Je potrebné zrealizovať ster z pošvy a liečiť cielene. Následne aplikovať probiotiká dlhodobo.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník