Môžem otehotnieť, ak som pred mesiacom podstúpila interupciu?

Zodpovedané
16. nov 2022

Dobrý deň,

prosím o radu. Pred mesiacom som musela podstúpiť z rodinných dôvodov interupciu. Včera sme mali s manželom pohlavný styk. Manžel vytiahol, ale neskôr, takže jeho spermie ostali aj vo mne, ale nie všetko.

Môžem otehotnieť?

Keďže moja maternica podstúpila taký ťažký zákrok, nebola by som rada, kebyže som tehotná. A ešte dodám, pravdepodobne mám plodné dni.

Ďakujem vám za odpoveď pekný deň prajem.

Dobrý deň,

samozrejme, že môžete otehotnieť.

A ak by sa tak náhodou stalo, ani na interupciu nemôžete opäť zájsť.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník