Môžu 4 tabletky Prokanazolu užité 15 - 18 dní pred insemináciou v CAR ovplyvniť jej úspešnosť?

Zodpovedané
30. dec 2021

Dobrý deň,

kvôli neustále sa vracajúcej kandidóze mi obvodný gynekológ predpísal Prokanazol, Clotrimazol vag. tbl, Gynoflor.

Môžu 4 tabletky Prokanazolu užité 15 - 18 dní pred insemináciou v CAR ovplyvniť jej úspešnosť?

Alebo by sme mali počkať s insemináciou na ďalší cyklus?

Lieky som dobrala, teraz už necítim žiadne príznaky kandidózy.

Ďakujem

Dobrý deň,

doporučila by som počkať na nasledujúci cyklus. Poraďte sa ale ešte s lekárom z IVF centra.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník