Inseminácia - úspešnosť

martinna123
25. jan 2017

Dobrý deň,

chcem sa vás spýtať ohľadom inseminácie. Akú ste mali úspešnosť ? Podarilo sa Vám hneď ? Platili ste si to ?
Mám 27 rokov a problém s praskaním vajíčok, zásobu vajíčok,že mám veľmi dobrú ,môžem aj rozdávať dokonca :D Ďakujem Vám za každú odpoveď.

lienka737
25. jan 2017

Prečo Ti dávajú na problém s praskaním vajíčok insemináciu?

martinna123
autor
25. jan 2017

nedávajú ,to sa pýtam ja z vlastnej iniciativy... bojím sa ,že prirodzenou cestou to nepôjde,tak budeme musieť asi cez IVF... :( zatiaľ mám len lieky,lebo že mám aj nízko sliznicu...mám utrogestan a ak dorazí menzes tak clostilbegyt...

lienka737
25. jan 2017

@martinna123 Ved sa mi to zdalo divne 🙂 určite to skús najskor clostilbegyt+ pregnyl - ten je na praskanie vajíčok.
IUI Ti nepomôže, ked vajíčko nepraskne. Potom skôr IVF.

martinna123
autor
25. jan 2017

@lienka737 hmm to by som sa doktorky musela spytat na ten pregnyl ,lebo ten mi nespominala zatial... a nechcem sa zbytocne cpat hormonami.. :( IVF by pomohlo ked nespraskne vajicko ? to si myslim ze pomoze jedina svatena voda :D

zuzanna_sc
25. jan 2017

ja som bola na IUI 3x a ani jedno nebolo úspešné ,raz sme mali IVF ale ani to nevyšlo,nakoniec som otehotnela prirodzene 🙂
Ja mám PCO a na IVF som mohla ísť až po 3x neúspešnom IUI,aj tak to bolo na nič.

martinna123
autor
25. jan 2017

@zuzanna_sc prosím ťa Zuzka PCO je čo ? 🙂 prepáč,ja sa v tom nevyznám :(
najradšej by som aj ja prirodzene

zuzanna_sc
25. jan 2017

@martinna123 to znamená polycystické vaječníky-vajíčka sa tvoria ale nepraskajú a zvyknú sa z nich urobiť cysty,snažili sme sa štyri roky,z toho rok sme chodili do centra asistovanej reprodukcie.

martinna123
autor
25. jan 2017

tak to potom mam aj ja ,čo aj ty . 4 roky sa snažiť 😲 to by som asi nezvladla

lienka737
25. jan 2017

@martinna123 jak Ti môže dať Clostilbegyt a nedať Pregnyl -- to nepochopím. Teda ak máš problem s praskaním. Ved pregnyl je vyslovene na praskanie a pokial Ti dozrievaju, tak Ti ten pregnyl uplne stačí.
Ja nechápem, čo za lekárov to tu máme. Proti Tebe nič samozrejme 🙂
Len ma rozčuluje ten ich prístup, že uplne zbytočne do Teba bude pchať Clostil s jeho negativnými účinkami a nakoniec sa ti aj tak vytvoria cysty.

In vitro fertilizácia znamená, že najprv sú po predchádzajúcej hormonálnej stimulácii odobraté vajíčka, ktoré sa potom spoja v živnom roztoku (médiu) sa spermiami partnera. A tam Ti ich určite prasknú.

zuzanna_sc
25. jan 2017

@martinna123 veď ani som nezvládala ,preto sme do centra chodili tak dlho lebo som vždy potreboval čas na to avy som sa spamätala z neúspechu :( a nakoniec po neúspešnom IVF som sa s tým začala zmierovať,že nebude nám dopriate mať dieťatko,a dva mesiace na to som si našla 2 čiarky 🙂 ,otehotnela som tesne po mojich tridsiatich narodeninách,taký oneskorený ale za to najkrajší darček

martinna123
autor
25. jan 2017

@lienka737 no ako ja to tiez nechapem,sice tu kombinaciu mam 2. mesiac ale aj tak nechcem do seba pchat hormony... vo februari sa jej na ten pregnyl spytam..
no cysty nechcem :o koks toto je sen... a neviem ci nechce ma dohnat k IVF :D

@zuzanna_sc no ja sa zblaznim ak nebudem moct mat vlastne deti :( to bude to najhorsie . my by sme chceli do 30 prvé babo 🙂

zuzanna_sc
25. jan 2017

@martinna123 plánovať som si aj ja plánovala všeličo,ale hold človek miení, Pán Boh mení ako sa hovorí,no v každom prípade Ti držím palce 🙂

martinna123
autor
25. jan 2017

@zuzanna_sc Ďakujem krásne 🙂 budem to asi potrebovať

jankik
25. jan 2017

Na praskanie vajíčka je dobry pregnyl, jedna injekcia stoji okolo 13€ a beru sa 3.

martinna123
autor
25. jan 2017

@jankik no musím sa nato doktorky spýtať... poisťovňa ich asi neprepláca že ?

lienka737
25. jan 2017

@martinna123 nie, neprepláca - pacient platí tých 13 €. Určite sa na to spýtaj.

mishell78
29. jan 2017

Ahoj.chcem vas povzbudit.my po druhej insem mame krasnu dcerku a to som bola po 35ke.tak drzim palce

martinna123
autor
29. jan 2017

@mishell78 ďakujem veľmi pekne za reakciu 🙂 tiež poznám jeden pár ktorým sa podarilo na 1. x ,tak uvidíme kedy sa podarí nám 🙂

stanka810
29. jan 2017

nam vysla 2. IUI 🙂 otehotnela som v 37 a mame doma takmer 3 rocnu dcerku

mishell78
1. feb 2017

@martinna123 drzim palce. Ja som mala malo casu vzhladom na vek.uz by som neodkladala keby som sa mala este raz rozhodnut.

nina774411
1. feb 2018

Caute baby (tie ktorym vyslo iui).. mali ste nejake konkretne problemy Vy alebo Vasi muzi, pre kt. ste iui absolvovali? ☺

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre