Môžu ATB ublížiť bábätku, ak by som otehotnela?

Zodpovedané
21. júl 2022

Dobrý deň,

snažíme sa o bábätko, teraz mám plodné dni. Snažili sme sa a ochorela som, mám nádchu, bolesť hrdla a svalov. Liečim sa doma Paralenom a Dorithricinom. Covid nemám, len som prechladla. Volala som Dr. a že keď mi to neprejde, dá mi ATB na 3 dni - Azithromycin.

Ak by som náhodou teraz zostala tehotná, ublížilo by to bábätku? Veľmi sa bojím.

Ďakujem za odpoveď a prajem pekný deň.

Dobrý deň,

neublížilo. Ale vhodnejšie sú v prípade tehotenstva penicilínové, či cefalosporínové antibiotiká. Informujte Vášho ošetrujúceho lekára o možnom tehotenstve.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník