Zvýšený prolaktín ako možný znak tehotenstva

sara9000
19. júl 2022

Dobrý den prajem, s manzelom sa snazime o babatko. 09.07.2022 som mala plodne dni, sledujeme si to, tak sme sa snažili, a 17.07.som bola na krvnych testoch, kde mi vyšlo, ze mam zvyseny prolaktin na hodnotu 102, 25. Je možné, ze by som bola tehotná? Nikdy predtym aom ho nemala zvyseny, s tým problem nemam. Na tehu test je eate skoro. Ďakujem za odpovede

lorenita
19. júl 2022

@sara9000 ahoj, ja som mala obdobie zvyseneho prolaktinu, okolo 18 roku, cize tehotenstvom to nebolo.. u mna to bolo zo stresu a psychickym vypatim, brala som na to lieky dost dlhu dobu..

anjelicek26
19. júl 2022

@sara9000 prolaktin blokuje prave casto u zien ovulaciu, takze to tehotenstvo by som za tym nevidela.

riskoh
19. júl 2022

Podobne som mala zvýšený prolaktin ,ale tehu to nebolo....

zuzpap
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
liana21
19. júl 2022

@sara9000 ak nie si tehotná, zvýšené hodnoty prolaktinu nie sú dobré a bránia ovulacii.... stačí sa vyhýbať stresu a nejesť kuracie mäso lebo obsahuje antibiotiká, ja som mala veľmi veľké hodnoty a môžem potvrdiť, že toto fakt zabralo...

sara9000
autor
19. júl 2022

@liana21 ok skúsim, dakujem moc za odpoveď
@zuzpap dakujem za odpoveď, tak dufam, ze budem rovnaky pripad ako si ty 😉aj ked na začiatok tehotenstva je to mega velka hodnota

taktotedanie
21. júl 2022

Ja som bola na endokrinologii a mala som nizky a uz som bola uz v 5tt ( len som o tom nevedela)
Doktor sa vyjadril, ze prolaktin stupa pomaly
Vysoky prolaktin blokuje otehotneniu, moze to signalizovat nador alebo cystu v mozgu alebo je vysoka hodnota ale to uz musi byt pokrocilejsie tehotenstvo

sara9000
autor
21. júl 2022

@taktotedanie no nedalo mi to, dnes som bola rano na krvi, lebo sa mi to nezdalo proste, dnes vysledok 16,9, co je normalna hodnota, takze to musela byt len nejaká chyba predtym v labaku, ano uz som zacala stresovať, ze co sa mi uz zasa deje....

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?mesiace tehotenstva
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre