Nezaostáva moja dcérka v raste?

Zodpovedané
16. mar 2023

Dobrý deň,

som v 28. týždni + 4 dni a dnes som bola na UZV: poloha pozdĺžna hlav. post I. , placenta predná stena. mat. I.

Doktorka nepovedala, že by bol nijaký problém. Ja som však pozrela nález a niektoré hodnoty nezodpovedajú k danému týždňu:
BPD 74,2 / 29+6
AC 232,1 / 27+4
FL 46,8 / 25+5
Zodp: 27+0.....1049 g

Vidím, že hlavička je väčšia a nožička kratšia až o 3 týždne.

Sú tieto hodnoty smerodajné?

Nezaostáva moja dcérka v raste?

Ďakujem

Dobrý deň,

pri ultrazvukovom meraní je potrebné brať do úvahy chybu merania ultrazvukového prístroja, skúsenosti vyšetrujúceho a možnosti vyšetriteľnosti plodu (poloha, echogenita daná habitom pacientky).

Je veľa premenných, a preto by možno stálo za zváženie premerať plod aj najbližšie. Najskôr bude všetko v poriadku.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník