Dlhá pupočníková šnúra. Je to problém?

tucniacik
10. júl 2009

ahojte,
som 31tt a vcera mi dr pri ulz povedal ze na jeho vkus ma male prilis dlhy popocnik... normalnle bol taky nazberany ze zle bolo vidno nozicky... babo je polohou hlavickou dole, a placenta je na prednej stene a pupocnik pri nohach, povedal ze v PODSTATE nevadi, ale ostala som nervozna, stale na to myslim... co ak sa obmota, alebo zamota niektora cast tela...
mali ste niekto podobny problem?
dakujem

janula18
10. júl 2009

ja som sa dozvedela že mal malý dlhú šnúru až ked sa narodil. Po pôrode dr. vravela že bola o dosť dlhšia ako mala byť, ale našťastie sa do nej nezamotal a pôrod prebehol normálne.
To teraz ťažko povedať, ale rozhodne by som pred pôrodom trvala na tom aby to pozreli nech sa potom nepridusí.

zuziacik83
10. júl 2009

ja som mala zas vraj dost kratku snuru a hrubu vraj...si pamatam normalne ako to dr. vravel ked vysla placenta taky prekvapeny bol..inac pravda je ze mala sa menej hybala a ze stale kopala len na jednu stranu..ju to asi zas obmedzovalo ta kratka snura..inac asi je tam vazne vacsie riziko zamotania sa do snuri ked je dlhsia..ale neboj sa..mozno je uplne normal a len sa to dokimu zalo

chobotka
11. júl 2009

pocas porodu, teda ked uz bola janka na svete a isla von placenta, dr mi povedal ze taku dlhu snuru este nevidel..ale komplikacie neboli ziadne. neboj 😉

tucniacik
autor
12. júl 2009

dakujem,ukludnili ste ma... ja budem mat planovany cisarak, tak porod vadit nebude, len dovtedy aby sa nezamotalo...
este raz dik!!!! 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre