Nifty/Trisomy testy alebo ešte počkať?

Zodpovedané
18. jan 2023

Dobrý deň,

včera mi volal gyn., že výsledky prvého screeningu nie sú najlepšie, bola som na konzultácii a odporučil mi genetické testy pre vysoké riziko Edwardsovho syndrómu 1:270. A vraj teda aj hladiny hormónov sú nejaké odchýlky (prikladám foto). Predošlé tehotenstvo mi vyšlo vyššie riziko trisomy 18 - 1:40 a malý je zdravý...

Odporučili by ste genetické testy absolvovať už teraz?

Alebo čakať na výsledky tripple až po odbere v 16. tt?

A ktorý test by ste odporučili viac, Trisomy alebo Nifty?

Ďakujem.

Dobrý deň,

výsledok má iba informatívny charakter a definitívne bude možné výsledok zhodnotiť až po skríningu v II. trimestri.

Počkala by som ešte.

Potom, ak by to bolo potrebné, výber NIPT je už na Vás. Alebo teda na gynekológovi, s ktorým odberovým centrom spolupracuje. Vyberiete si následne podľa balíčka, aké vyšetrenie požadujete.

V prípade ďalších otázok ma neváhajte kontaktovať.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník