Tehotenstvo a riziko Downovho syndrómu

14. feb 2023

Žienky, vyšli Vám výsledky z Tripple testu s vysokým rizikom Downovho syndrómu? Veľmi sa bojím. Som v 13 tt, riziko DS 1:45, ultrazvuk bol v poriadku. Idem na Trisomy test. Dopadlo Vám to nakoniec dobre a mali ste zdravé detičky? Je tu niektorá z Vás, ktorej Trisomy test ukázal pozitívny výsledok a bábätko sa narodilo zdravé? Môžu sa testy takto mýliť? Ďakujem Vám za všetky odpovede.

simona92101
14. feb 2023

Ano u mna pozitivny aj u gynekologa aj na genetike,dokonca k tomu sa pridruzil aj Turnerov syndrom.podstupila som amniocentezu,dcerka je zdrava

svetlonos
14. feb 2023

Ahoj, ak mas po 30-35ke, automaticky sa ti pravdepodobnost dost zvysi. Povedala mi aj dr, ze tie testy nue su 100% a zopar znamych uz na pitrat pisielali lekari a deti sa narodili uplne zdrave a naopak. Drzim vam palce.

veronikaszabova
14. feb 2023

Ja som tripple testy odmietla prave kvoli ich divnym percentam - cim starsia zena, tym vyssie riziko. Preto som sla hned na trisomy. Drzim palce.

zdenkak87
14. feb 2023

Ja som sa tiez po tych tripple testoch vystrasila. A potom som vela citala o tom ake nepresne su. Mala som trisomy aj morfo sono vsetko ok a maly je zdravy

macik34
14. feb 2023

Neboj, bude zdravé. Aj mne vyšli prvé zle. To bolo plaču a stresu. Oni to nejako vypočítavajú podľa týždňa tehotenstva.

yoxinka
14. feb 2023

Kamoška mala DS 1:2, ultrazvuk OK, amniocentéza OK, dieťa je zdravé.

brezza
14. feb 2023

Ja som mala 1:5. Trisomy boli negativne a maly je zdravy. Tripple testy by som vobec nenazyvala testami skor je to nejaka nepresna statistika. Dolezite je, ze ultrazvuk bol v poriadku.

denden77
14. feb 2023

ja som mala 1:50, trisomy a amnio potvrdili pozitivitu.. drzim palec 🍀😊

kiki68
14. feb 2023

Zvolila by som nifty alebo trisomy test. A tiez ak ultrazvuk neukazal ziadne odchylky, tak by som to brala skor ako statistiku. Drzim palce

zorkahorka
14. feb 2023

Pri vyssom veku su taketo vysledky bezne, neboj, babo bude ok
Inak: su to uplne zbytocne testy 🙈

vaneska
14. feb 2023

Mala som vysledok 1:2 prvy test, potom som sla na amniocentezu a vysledok bol negativny. Vysledok druheho odberu krvi vo vyssom tyzdni vysiel 1:5 ale to som uz mala amnio za sebou a vedela som ze je to somarina cize som to nebrala do uvahy. Vek v case odberov som mala 33. Pokial chces istotu tak chod na amniocentezu, tieto “statisticke” odbery byvaju casto chybne. Neznamena to ale ze kazdy vysledok so zdvihnutym prstom je mylny. Drzim palce

tatianamaria
14. feb 2023

Mne vyšiel takýto výsledok 1:40 a narodila sa mi zdravá dcérka. Potom som si už tieto testy a ani žiadne iné na vývojové vady ďalšie tehotenstva nikdy nedala robiť.Tiež ani morfologicky ultrazvuk. Mám 5 zdravých detí. Neboj všetko bude dobré. Mojej kamarátke zase tieto testy vyšli dobre a má dieťa s downovým syndróm. Tie testy sú zbytočné.

nevenka
15. feb 2023

@veronikaszabova ja vlastne vysledky ani neviem, ake som mala, len mi dr. povedal, ze su dobre...Deti mam narodene v mojich 30, 32, 37 a 39 rokoch. Vsetky testy boli dobre a ani ma nikam neposielal, nedavala som si robit ani tie Trisomy 🤔...

autor
15. feb 2023

@denden77 To mi je veľmi ľúto 🥺 chcem sa opýtať, či aj ultrazvuk bol u Vás pozitívny? Sú to veľké stresy, veľmi sa bojím.

autor
15. feb 2023

Keď vyjde Trisomy test pozitívne tak to je už na 100 % že bábätko nebude zdravé? Alebo môže to ešte potvrdiť amniocentéza? Po pozitívnom Trisomy môže ísť žena na potrat ak sa tak rozhodne? Som v 13 týždni

autor
15. feb 2023

@veronikaszabova Tie Trisomy testy sú presné? Nemýlia sa? Príde mi smska alebo výsledky oznámi lekár?

veronikaszabova
15. feb 2023

Mne prisla SMSka, ze testy su vyhodnotene. Hned na to som volala mojmu gynekologovi, ktoremu prisli na mail a ten mi interpretoval vysledky.
Mala sa zatial nenarodila, ale podla vysledkov a tiez podla sona, je zdrava ❤️

denden77
15. feb 2023

@autorka nie, bezne ultrazvuky boli v poriadku

kris_tin257
15. feb 2023

Treba ísť na nifty a žena má kľud celé tehotenstvo 👍

autor
15. feb 2023

Žienky je tu niektorá z Vás, ktorá bola na Trisomy test a vyšiel pozitívny výsledok a bábätko sa narodilo zdravé?

vaneska
15. feb 2023

Ak sa bojis tak chod na amniocentezu. Nie je to taky strasiak ako sa zda. Mne bolo na genetike povedane ze pri mojom vysledku 1:2 by aj tak tie platene testy boli zbytocne lebo ak chce zena ist na ukoncenie, bez vysledku z amniocentezy to nepojde. To bolo ale v roku 2017, neviem ci sa to nemenilo.

floki1994
15. feb 2023

Trisomy testy su na 99% iste...ak vyjdu pozitivne a ty sa rozhodnes pre potrat aj tak musis predtym na amniocentezu myslim..ta je 100%

denden77
15. feb 2023

@vaneska nemenilo, stale je to tak.. na UPT treba amnio

autor
15. feb 2023

Nebolo by lepšie ísť k MUDr. Grochalovi do Martina na morfologický ultrazvuk? Boli ste niektorá namiesto amniocentézy?

denden77
15. feb 2023

vies, ak si dieta nechas i v pripade, ze by sa ukazali vysledky pozitivne, je morfo sono asi lepsie.. ak by si chcela ist na UPT, musis absolvovat amnio..

ailiba
15. feb 2023

Az dve kamosky, jedna mala 1:6 a druha 1:2, obe maju zdrave deticky. Treba verit.... Drzim palce.

canerko
15. feb 2023

Ja som mala vsetky vysledky v poriadku,aj morfologicky uvz.Na 4D sone som bola a narodil sa mi syn s Down syndromom.Takze nic neni 100%presne.

vlada41
15. feb 2023

ja som mala tripple 1:89, morfologicky uplne v poriadku a amnio vyslo pozitivne. treba mysliet pozitivne, stale je velka sanca, ze to dopadne dobre. drzim palce!

vaneska
15. feb 2023

Zalezi od toho ktory si tt. Ja som chcela morfo aby som sa vyhla amniocenteze ale nebolo to mozne lebo morfo sa robi az od urciteho tyzdna. Volala som trom lekarom co robia morfo v Bratislave, vsade ma odmietli lebo by nevideli alebo nemuseli by este vidiet znaky downa v tak nizkom tt a nebolo by to 100%tne. Ja som mala aj malu mensiu ako mala byt, v 28tt sa narodila s mierami 710g a 29cm, cize v tom 15-17tt by lekar nic nevidel na morfo ultrazvuku. Cize ak si zmierena s tym ze dietatko moze mat downa tak to neries, ak by si si ho nenechala tak ries amniocentezu

autor
15. feb 2023

@canerko Boli ste aj na Trisomy? Vôbec Vám to pred pôrodom nezistili, že čakáte bábätko s DS? To už čomu sa dá veriť v dnešnej dobe? Veď doba ide predsa dopredu...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre