Ostane mi menšie brucho po druhom pôrode?

Zodpovedané
20. jan 2022

Dobrý deň,

som druhýkrát tehotná a po prvom dieťati mi zostal po pôrode ako keby ovisnutý špek na bruchu. Mala som robenú sekciu a ako keby bol môj špek ovisnutý od tej jazvy dolu. V páse mi nezostalo nič. Ostalo mi len od pupka dole.

Je možné, že po druhe sekcii mi brucho ostane menšie?

Alebo mám rátať skôr s tým, že to bude rovnaké?

Nosila som aj popôrodný pás, na ktorý som však počula rôzne názory.

Ako bude moje brucho vyzerať v tehotenstve a po tehotenstve?

V podstate som si na to zvykla. Len niekedy ma to trochu vedelo limitovať. Pri sedení ma niektoré nohavice tlačili a spodné prádlo sa mi potom vedelo rolovať.

Zarovná sa mi bruško po druhom pôrode?

Ďakujem

Dobrý deň,

nevidela som Vaše bruško a skutočne neviem povedať ako bude vyzerať v priebehu ďalšieho tehotenstva a po ňom. Predpokladám ale, že to lepšie bohužiaľ nebude.

Pokiaľ by bolo postihnutie v mieste jazvy, tak skúsený operatér by Vám ju mohol pri budúcej sekcii upraviť.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník