Ovplyvňujú antibiotiká výsledok tehotenského testu?

Zodpovedané
28. sep 2021

Dobrý deň,

s manželom sa pokúšame o druhé dieťatko. Brala som antikoncepciu Sunya.Dobrala som posledný blister v auguste, poslednú menštruáciu som mala nasledovnú 1.8. A po vysadení antikoncepcie mi hneď prišla 27.8.

V júni a v júli ešte chodila hneď ako mala. Teraz v septembri ešte stále nič. Len ide o to, že mi ochorel syn a chytila som od neho chrípku. Dnes mám poslednú tabletku Sumamed 500 mg. Robila som si tehotenský test a vyšiel negatívny.

Môžu antibiotiká ovplyvniť výsledok testu?

Ďakujem

Dobrý deň,

neovplyvňujú. Zopakujte si test ešte o dva dni.

Pokiaľ bude negatívny, menzes mešká z iného dôvodu. Môže meškať aj v dôsledku Vášho nachladnutia, ale príčina môže byť aj gynekologická.

Pokiaľ bude meškať týždeň a viac, vyhľadajte svojho gynekológa.

V prípade ďalších otázok ma neváhajte kontaktovať.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník