Po výraznom schudnutí som stratila menštruáciu. Aký je Váš názor na vyvolávanie cyklu hormónmi?

Zodpovedané
2. máj 2022

Dobrý deň,

pred cca 2 rokmi som veľmi schudla (-20 kg, trpela som ppp) a stratila som menštruáciu. Riešila som to aj s mojou gynekologičkou a tá mi poradila pribrať aspoň 5 kg, aby som mala BMI v norme a v podstate aj váhu na moju výšku.

Bola som aj na endokrinológií a tam mam tiez všetko v poriadku. Od cca januara/februára si držím váhu 50 kg (už nie som v podváhe), no ešte stále mi nenabehol cyklus. Čítala som, že to môže byť aj niekoľko mesiacov. Gynekologička mi odporučila počkať do leta, potom budeme vyvolávať cyklus hormónmi. Tomu sa chcem vyhnúť.

Je niečo, čo mi viete poradiť?

Aký je Váš názor na vyvolávanie cyklu hormónmi?

Ďakujem

Dobrý deň,

menštruačný cyklus je riadený našim hormonálnym systémom. A ak ten zlyháva treba mu občas pomôcť sa “nakopnúť”. Hormonálna liečba môže byť teda aj krátkodobá. Ak je nutné ju nasadiť, nevidím v tom problém.

Skúste zatiaľ ako doplnok výživy - Gynex kvapky, ktoré sú na prírodnej báze. Mali by pomôcť nastoliť hormonálnu rovnováhu.

Držím palce 🙂

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník